Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy dél-koreai minisztériumi jelentés szerint nyilvánosan végeztek ki egy 22 éves férfit Észak-Koreában, mert az a szomszédos ország kulturális termékeit, “reakciós ideológiát” terjesztő filmjeit és zenéit fogyasztotta.
A szívet melengető és sok-sok humorral elmesélt felnövéstörténet előzetesében a főszereplő Demeter Villő mellett feltűnik Mátray László, Zsurzs Kati, Rujder Vivien, Tenki Réka, Lovas Rozi és Mucsi Zoltán is. A zenét a Bagossy Brothers Company szolgáltatja.
Ha nem zajlana éppen a 60. Képzőművészeti Biennálé Velencében, csupán csak ezért az anyagért is érdemes volna felkerekedni a lagúnák közé: a Liminal fajsúlyos összeállítás korunk egyik legjelentősebb képzőművészének munkáiból. Pierre Huyghe retrospektív kiállítása különleges élménnyel kínál meg egy olyan mélyen megragadó miliőben, ahol az emberi lények számára otthonos tér és idő értelmezhetetlen. Nagy Mercédesz írása.
A politikai segítő szándékot hiányolja az otthon ápolás megterhelő munkáját végzők nevében a Visszatért hozzám az emlékezet című könyv szerzője, aki sok éve gondozza demenciával élő édesanyját, és a nehézségek dacára a beteg „világos” pillanatainak örömét is megéli, mondja el a HVG interjújában Szűcs Teri.
Írt regényeket, és utóbb irodalmi alakká vált, ám a kétszáz éve született báró Podmaniczky Frigyes életének legnagyobb teljesítményeit nem könyvekből, hanem Budapesten sétálva ismerhetjük meg.
Csehov puskái a történetek középpontjában: a fegyvernek, amelyik megjelenik a történetben, a végén el kell sülnie. Ezt igazolja Nicolas Mathieu francia író két rövid regénye, a Rose Royal és a Wagner bíró, amely egy kötetben jelent meg magyar fordításban.