Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Hosszú, magányos utazások a kietlen amerikai tájakon, indulattól fűtött pofonok és a bús csoportokba verődött körték.
Hosszú, magányos utazások a kietlen amerikai tájakon, indulattól fűtött pofonok és a bús csoportokba verődött körték. Vajon mi bennük a közös?
Agnes von Uray, Palkó Tibor és Szotyory László a Godot Galériában megrendezésre kerülő csoportos kiállításnak egyik legfőbb apropója három kereskedelmi galéria (Inda Galéria, a Godot Galéria és a Várok Galéria) közös munkája.
A kiállítás tematikai szempontja a 21. század kortárs zűrzavarában megmutatni, hogy még ma is létezik, sőt virágzik, a klasszikus értelemben vett figurális festőművészet. Az erős ecsetkezelések, bátran alkalmazott színek, határozott vonalvezetések. Mindezek alakokba és szubjektumokba konkretizálódnak.
A művészek vágyai és kételyei, az emberi kapcsolatok pillérei a tárlat összes művének meghatározói. Minden táj, minden jelenet egy-egy megélt emlékfoszlányt vált valóssá. Határ a végtelen fantázia, mint filmjelenetek, amerikai sorozatok képkockái. A műveket egyszerre jellemzi a pátosz és az erotikus hangulat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.