Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Izgalmas, szoros versenyben Litkey Farkas és csapata nyerte a 45. Kékszalagot, ezzel 11. alkalommal diadalmaskodott a vitorlásversenyen. 524 hajó – fedélzetükön összesen közel 3000 résztvevővel – vágott neki a légvonalban 145 kilométeres táv leküzdésének. Az indulóknak a Balatonfüred–Kenese–Siófok–Keszthely–Balatonfüred útvonalat kell teljesíteniük, a kiírás szerint szombat reggel kilencig lehet érvényesen célba érni.

Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté
Fülöp Máté

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

60 éve hódították meg a Jóságos Istenanyát – Nagyítás-fotógaléria

Szerdán lesz hatvan éve annak, hogy az új-zélandi Edmund Hillary és a nepáli serpa, Tenzing Norgay megtette azt, amiről addig sokan úgy hitték: képtelenség. 1953. május 29-én ugyanis felértek a világ tetejére, a 8848 méteres Mount Everestre. A csúcs az angol nevét az Indiát feltérképező Sir George Everestről kapta, aki 1852-ben állapította meg, hogy a helyiek által Csomolungmának (Jóságos Istenanyának) nevezett hegycsúcs a világ legmagasabb pontja. 8848 méteren rendkívüli körülmények uralkodnak: télen mínusz 50 Celsius-fok alá csökken a hőmérséklet, a ritka levegő oxigéntartama a megszokottnak csak a 30 százaléka. Olykor óránként 200 km-es szélvihar tombol, és hatalmas mennyiségű hó esik. A csúcs meghódítása közben eddig legalább 200 hegymászó veszett oda. Az első magyar alpinista, aki felért a világ tetejére, a minap elhunyt Erőss Zsolt volt. Ő 2002. május 25-én jutott fel a világ tetejére. Az első magyar női hegymászó, aki elérte ugyanezt, Ugyan Anita volt. Sőt, ő 2009 után 2010-ben is feljutott a Jóságos Istenanyához.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

Tour de France: fotók a régi időkből – Nagyítás-fotógaléria

Június 29-én indul a 100. Tour de France kerékpáros körverseny, melyen összesen 3360 kilométert kell megtenniük a versenyzőknek. A rajtot követő három szakaszt Korzikán teljesítik, július második napjától Nizzában, később pedig a Pireneusokban folyik majd a küzdelem. Az utolsó szakasz a versailles-i kastély kertjéből rajtol, a befutó pedig az eddigi hagyományoknak megfelelően a Champs-Élysées-n lesz – ezúttal villanyfényben. Összeállításunkkal e kerek jubileumot vezetjük fel – archív Tour-képekől válogattunk.