Bikaviadal és barcogás Magyarország erdeiben - Nagyítás-fotógaléria
Október elejétől november közepéig tart a dámvadak párzása, üzekedése, azaz barcogása. A bikák rangsor alapján elfoglalt barcogóhelyükön kis teknőszerű mélyedéseket kaparnak a talajba, amelyeket testnedveikkel, szaganyagaikkal jelölnek meg és erősen védelmeznek, miközben gurgulázó torokhangot hallatva várják, hogy valamelyik tehén őket válassza leendő borjaik nemzőjének.
Puhaszájú vadászkutyák bevetésen - Nagyítás-fotógaléria
A Working Test versenyen a retriever kutyák vadmegtalálási képességét vizsgálják, imitált vadászati szituációban. A versenyen többek között figyelik a kutyák stabilitását, munkakedvét, vízszeretetét, kitartását, együttműködését a handlerrel (a kutya irányítója), vagy a puhaszájúságát, amelynek köszönhetően nem tesz kárt az elejtett zsákmányban. A puskalövést általában jelzőpisztollyal imitálják, az elejtett vadat pedig egy 500 grammos vászonzsák, az úgynevezett dummy helyettesíti. Magyarországon a versenyt négy nehézségi osztályban – kölyök/belépő, kezdő, középhaladó, nyílt – rendezik, így a „versenyzők mindegyikének, fejlettségi szinttől függetlenül élményt jelent".
A forradalomtól a békés menetig - a hét képei - Nagyítás-fotógaléria
Tömegrendezvények a nemzeti ünnepen, halászok a Dunán, megújuló Zeneakadémia, OTP kínaiul, Caravaggio és a tökfej Lady Gaga. Az elmúlt hét képekben.
Székely gigazászló és 55 kilométeres sor - Nagyítás-fotógaléria a Székelyek menetéről
Vasárnap a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) kezdeményezésére két háromszéki falu, a Bereck és Kökös közötti 55 kilométeres útszakaszon százezres összefüggő menetoszloppal tiltakoztak Románia tervezett közigazgatási átalakítása ellen, és egyúttal Székelyföld területi autonómiáját is követelték. A szervezők becslése szerint 120 ezren, a hatóságok állítása szerint 15 ezren vettek részt a Székelyek nagy menetelésén. A székelyföldi demonstrációval párhuzamosan Magyarországon Budapesten és 13 más településen tartottak szolidaritási megmozdulásokat, valamint Európa és Észak-Amerika több városából is érkezett jelentés felvonulásokról.
Oktoberfest: sör, mámor, München – Nagyítás-fotógaléria
Idén 180. alkalommal rendezik meg Münchenben a sör ünnepét, ahol már az első hétvégén egymillió korsó sört adtak el. A szeptember 21. és október 6. között megrendezett Oktoberfest népszerűsége az 1880-as évektől ugrott meg igazán, amikor bevezették az elektromos világítást és a sült kolbász mellett grillcsirkét is árusítani kezdtek. A rendezvény eredete egy esküvőre nyúlik vissza: Lajos bajor trónörökös (a későbbi I. Lajos király) 1810. október 12-én vette feleségül Terézia szász-hildburghauseni hercegnőt, és a menyegző alkalmából lóversenyt rendeztek az újonnan épült versenypályán a város kapui előtti Terézia-réten, ahol az uralkodócsalád étellel, itallal is megvendégelte az ünnepségek résztvevőit.
Száz évvel visszamentünk az időben a Hortobágyon – Nagyítás-fotógaléria
Nem csak a betyárnak öltözött hagyományőrők idézik fel az előző évszázad Hortobágyának hangulatát, a tüntetésük oka is egy Móricz-novellába illene: gyanús földügyleti pályázatok kapcsán olyan gazdáktól vették el a legeltetéshez bérelt földet akiknek 600 birkája van, míg olyanoknak jutott bőséggel, akiknek tucatja sincsen. A demonstráció előtt a Patkó Csárdában találkoztak a betyárok.
A vidámpark, ahogy még nem láthatta, és már nem is fogja – Nagyítás-fotógaléria
Hétfőn végleg bezárja kapuit a fővárosi Vidám Park. Aki szeretne még egy utolsót sikítani a hullámvasúton, az a hétvégén még megteheti. Nagyítás-fotógalériánk a Vidám Park láthatatlan dolgozóiról, akik nélkül nem működhettek volna a játékok, nélkülük nem lehetett volna tele vidámsággal a park.
Bódvalenke: meg lehet élni nyolcezer forintból? - Nagyítás-fotógaléria
Az utolsó falfestmény is elkészült a bódvalenkei Freskófalu-projekt keretében. A projektvezető szerint a társadalmi üzenetet sikerült átadni, de a kitűzött fejlesztéseket nehéz végigvinni az állam támogatása nélkül. A faluban az egy főre jutó jövedelem 8 ezer forint, a házakban továbbra sincs víz, de legalább az oktatás és a kultúra szárnyal. Képriportunk az első festmény elkészültétől az utolsóig.
Forradalmi helyszínek anno és most - összehasonlító fotógaléria
Mennyit változottak az 1956-os forradalom legjelentősebb helyszínei? Hogyan festett a Nagykörút, amikor nem márkás autók, hanem tankok haladtak végig rajta? Hová ment a tömeg, és hogy néznek ki most a szétbombázott házak hült helyei? A csúszka húzásával megnézheti, mennyit változott Budapest '56 óta.