Tetszett a cikk?

Három évvel az új alkotmány életbe lépése elleni tiltakozásként megtartott 2012. január 2-i tüntetés után, péntek este ismét nagygyűlést hívtak össze civilek az Operaház elé. A megmozdulást a MostMi! Facebook-csoport kezdeményezte, legközelebb Angela Merkel február eleji látogatására időzítenek tüntetést. A tüntetés egyébként békésen zajlott, mindössze egy-két kisebb incidens volt. Ha nem tudott ott lenni (van nem is akart), nézze meg Nagyítás-fotógalériánkat.

Percről percre tudósításunkat a tüntetésről itt olvashatja.

Várady Zsolt a tüntetés kezdete előtt
Túry Gergely
Az első transzparensek
Túry Gergely
Lassan gyűlik a tömeg
Túry Gergely
Túry Gergely
Várady Zsolt beszéde közben
Túry Gergely
Résztvevők
Túry Gergely
Provokátorok a tüntetésen
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Somody Bernadette beszéde közben
Túry Gergely
Túry Gergely
Takács Bori, a MostMi! társadalmi kezdeményezés egyik elindítójának beszéde. Mögötte Várady Zsolt, a MostMi társadalmi kezdeményezés másik indítója, Somody Bernadette, az Eötvös Károly Intézet igazgatója, Udvarhelyi Tessza, a Közélet Iskolája társalapítója, Csizi Zsolt, a Város Mindekié aktivistája, Madarász Csaba részvételi demokrácia szakértő, Vágó Gábor és Kálmán László nyelvész.
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely
Túry Gergely

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

Így lett a szembenállás éjszakája a közfelháborodás napjából – Nagyítás-fotógaléria

Hosszú órákig tartó "állóháború" alakult ki hétfő este, illetve éjszaka a Kossuth téren, ahol késő délután kezdődött A közfelháborodás napja elnevezésű rezsimellenes tüntetés. A megmozdulás megannyi magyarországi és európai városra kiterjedt, Szegedtől Londonig, Pécstől Berlinig voltak tiltakozások. Budapesten az akció hivatalos része este hét körül véget ért, a tömeg azonban maradt a Kossuth téren. Lebontották a Parlament előtti kordont, ám szembetalálták magukat az Országház lépcsőjére vezényelt rohamrendőrökkel. Utóbbiak idővel erősítést is kaptak, és hosszas várakozás után éjszaka kezdték meg lépésről lépésre kiszorítani a tüntetőket a térről. Nézze meg a tüntetéseket készült képriportunkat.

hvg.hu Nagyítás

Internetadó ellen a Lendvay utcáig - Nagyítás-fotógaléria

Nagy rendőri készültség volt a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete elé meghirdetett, az internetadó elleni tüntetésen. A tárca épületének bejáratát bedeszkázták és kettős rendőrsorfal védi. Tízezernél is több ember a tiltakozáson. A tüntetők a Fidesz Lendvay utcai székházához vonulnak. Orbán lemondását és a netadó visszavonását követeli az Andrássy úton hömpölygő tömeg. A Fidesz-székházat számítógépdarabokkal dobálták, két tüntető lány felmászott a székház erkélyére, és kitűzte az EU zászlaját. Pécsen, Veszprémben és Miskolcon is tüntetnek a jövőre bevezetni tervezett adó ellen. A rendőrök kérésének nem engedelmeskednek a tüntetők, nem mennek haza.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

''Ez tényleg Európa?'' - újabb mélypont a kijevi tüntetésen - Nagyítás-fotógaléria

Szerdán végzetes fordulatot vettek az események, 5 tüntető is belehalt a küzdelmekbe, közülük négyet lelőttek, és több mint háromszáz sérültje is van a zavargásoknak. Az összecsapások csütörtök hajnalban is folytatódtak, a radikális tüntetők szétverték egyebek mellett egy rádió-televíziós társaság irodáit. Az ukrán belügyminisztérium csütörtök délután azt közölte, hogy szerintük megrendezték a tüntetők halálát. A halottak közül kettő külföldi volt – egy örmény és egy fehérorosz állampolgár – közölte a minisztérium szóvivője. A nyomozás egyelőre annyit derített ki, hogy a halálos lövéseket nem szolgálati fegyverekből adták le, ráadásul a rohamrendőrök nem is használnak lőfegyvert a bevetéseken. Szerdán lépett életbe egy január 16-án sebtében elfogadott törvény, ami a tüntetők jogait erősen korlátozó fellépést is megenged a rendőröknek. Bár csütörtökön tűzszünetet kötöttek a szembenálló felek, semmi sem utal arra, hogy megnyugodnának a kedélyek. A zavargások vidéki városokra terjedtek át, és nagy felháborodást keltett egy ellenzéki aktivista kínzásáról szóló videó is. Képes összefoglalónk.

hvg.hu Nagyítás

Így fagyott meg az ország – Nagyítás-fotógaléria

Sokan várva várták az igazi telet, ami december 1-jén óraműpontossággal meg is érkezett. Puha hótakaró helyett azonban jégpáncéllal vonta be az országot. Leszakadt vezetékek, kettétört fák nehezítik sok helyen a közlekedést. Jégkörkép.

hvg.hu Nagyítás

Második alkalommal tüntetnek az internetadó ellen - Nagyítás-fotógaléria

Ismét tüntettek az internetadó ellen, két nappal azután, hogy vasárnap a becslések szerint tízezernél is többen vonultak fel a tervezett új közteher ellen. Most a József nádor térről az internetadó reálisnak tartott mértékét jelképező 0-ás kilométerkőhöz vonultak a Clark Ádám térre az Erzsébet hídon keresztül. Menet közben atrocitás nem történt, út közben ismét többször is felmutatták a résztvevők a mobiljaikat, a békés menetben rengetegen voltak. "Mocskos Fidesz! Mocskos Fidesz!" - skandálták többek közt a vonulók. A londoni Trafalgar téren körülbelül hatvanan tüntettek kedd este a magyarországi internetadó ellen. A demonstráló magyarokhoz angolok is csatlakoztak. A pécsi tüntetés vezérszónoka Mellár Tamás közgazdász, a Fidesz közeli Századvég Gazdaságkutató Zrt. korábbi vezetője, a Fidesz volt önkormányzati képviselője volt, aki arról beszélt, hogy az internetadó nemcsak egy adónem a sok közül, hanem az információhoz jutás és a nyilvánosság korlátozását jelenti, ami pedig egyben a demokrácia korlátozása.

hvg.hu Nagyítás

Az utolsó melegellenes tüntetés Párizsban? – Nagyítás-fotógaléria

„MADE IN MAMA+PAPA” – ilyen feliratú „címkékkel” jelentek meg többen vasárnap Párizsban a melegházasság engedélyezése elleni óriástüntetésen. A rendőrök szerint a tiltakozók mintegy 150 ezren lehettek, a szervezők azonban egymilliónál is több emberről beszélnek. Az azonos neműek házasságát múlt hónapban engedélyezte végérvényesen a francia törvényhozás, és napokon belül megtartják az első ceremóniát is. Így mindenki arra számít, hogy a vasárnapi volt az utolsó ilyen méretű tiltakozás. A tüntetők között úgynevezett ultrák is elvegyültek, akik éjszaka összecsaptak a rendezvényt felügyelő mintegy 4500 rendőrrel.