Az intézményesített emberölés története egyidős az emberiséggel, miként az alapkérdés is az, van-e joga bárkinek elvenni egy másik ember életét. A válasz ma sem egyértelmű. Kínában 1200 évvel ezelőtt betiltották a halálbüntetést, ehhez képest manapság évente úgy 1000 embert küldenek vesztőhelyre, kétszer annyit, mint a föld más országaiban összesen. Az amerikai kontinensen pedig csak az Egyesült Államok bünteti így állampolgárait, tavaly 53-at, mégpedig igen brutális módon. A villamosszékben nem egyszer fordult elő, hogy az áldozat elevenen elégett, a méreginjekció pedig néha 30-40 perces görcsös rohamot is okozott, mire az elítélt kiszenvedett. Persze az áldozat szempontjából nincs sok jelentősége a kivégzés módjának, annál inkább a kivégzés miértjének - olvasható a JogIQ blogon. A teljes riport elolvasásához, valamint a videó megtekintéséért látogasson el a blogra.
Van-e jogunk a halálbüntetéshez? - videóval
A JogIQ blog szerzője a legfrissebb bejegyzésében egy riportfilmet dolgoz fel, amelyben a halálbüntetésről volt szó, s melyben a műsorvezető felteszi a kérdést, van-e joga bárkinek, bármilyen okból megölni valakit.

Megszületett az USA és az EU közötti vámegyezmény
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Török Gábor szerint Orbán pólója arra utal, hogy a választás időpontja hivatalos
Parlamenti választások: A Sándor-palota szerint Sulyok dönt, és nem egyeztet senkivel
A tudományos dolgozók lemondásra szólították fel az Orbánnal egy Digitális Polgári Körben ülő HUN-REN vezérigazgatót
Jakab Roland: A digitális innováció érdekében léptem be az első Digitális Polgári Körbe
"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.