1939-ben egy brit építésznek, Guy Maunsellnek támadt egy ötlete: mesterséges szigeteket, tengeri platformokat kell kihelyezni a brit sziget és Európa közé. Ezek a felfegyverzett szigetek előre jelezhetnék, ha ellenséges repülőgépek közelednének, sőt, lőhetnének is rájuk. Emellett ellenőrizhetnék a hajózási útvonalakat is. A megoldás ráadásul nem is volt túl bonyolult. Maunsell egy olyan téglalap alapú uszályt képzelt el, amin két hatalmas, vastag oszlopon állt a platform. A célnál az uszályt a tenger fenekére süllyesztenék, így csak a két oszlop és a rajtuk lévő platform állna ki a vízből. Kábé úgy, mint a mai olajfúró tornyok – írja a blog szerzője. Az erődök történetének megismeréséhez, valamint az erődöket bemutató képekért látogasson el a Lemil blogra.
Mire szolgáltak a Maunsell-féle erődök?
A briteknek volt egy erődrendszerük, amelynek tagjai hasznosnak bizonyultak, néhány még ma is áll, mégis az ismeretlenség homályába burkolózik. Ez volt a Maunsell-féle erőd - olvasható a Lemil blogon.

Megszületett az USA és az EU közötti vámegyezmény
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Török Gábor szerint Orbán pólója arra utal, hogy a választás időpontja hivatalos
Parlamenti választások: A Sándor-palota szerint Sulyok dönt, és nem egyeztet senkivel
A tudományos dolgozók lemondásra szólították fel az Orbánnal egy Digitális Polgári Körben ülő HUN-REN vezérigazgatót
Jakab Roland: A digitális innováció érdekében léptem be az első Digitális Polgári Körbe
"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.