A franciák bevezették a három csapást az illegális le- és feltöltőkkel szemben
Fájlcsere: razziák vagy közös jövő?
A magyar Rendőrség Európa mindeddig legnagyobb, 500 terrabájtnyi adatot érintő szerverlefoglalását hajtotta végre szerdán. Az ügyben az ASVA és a ProArt tett feljelentést. Az érintett szerverek a gyanú szerint mind tömegesen vettek részt jogsértő zenei, filmes és szoftver tartalmak közönséghez juttatásában. Az Artisjus szerint ez a lefoglalás újabb figyelmeztető jel arra, hogy tömeges igény van az interneten kulturális tartalmakra, és Digitális Tartalom Stratégiát sürget.
Torrent: mi jön a Pirate Bay után?
Megszűnt létezni a The Pirate Bay trackere - írta meg blogján a világ legnagyobb fájlmegosztó oldala. A torrentezés evolúcióját élhetjük meg, írják mások, a torrent linkek helyett mostantól inkább magnet linkekre kell figyelnünk - olvasható például a TorrentFreak után.
Egy hónappal a megjelenés előtt már a fájlmegosztókon az év Xbox játéka
Vizsgálatot indított a Microsoft annak kiderítésére, hogy közel egy hónappal a hivatalos megjelenés előtt miként került az internetre az év legnagyobb videojátékának tekintett Halo: Reach feltört változata.
Twitteren idézték a bíróságra a Pirate Bay alapítóit
Twitteren és Facebookon idézte a bíróságra a Pirate Bay alapítóit az internetes kalózkodás ellen küzdő holland szervezet, a BREIN. A svéd események hatására a BREIN fel akarja számolni a Pirate Bay holland felhasználótáborát, a torrent-oldal alapítóit pedig július 21-re idézte a tárgyalóterembe, adta hírül a TorrentFreak hírportál.
Csak pár órára tudták legyűrni a legnépszerűbb torrentoldalt
A The Pirate Bay torrentkereső oldal a keddi nap során 14 országban állt le, miután a rendőrség összehangolt akció keretében razziát tartott több helyen is, amelyekről gyanították, hogy a fájlmegosztó közösség szervereit rejtik.