178 éve született az Alice csodaországban szerzője
Emlékezés Babits Mihályra
A Nyugat első nemzedékének meghatározó alakja volt: költőként, prózaíróként, esszéíróként, műfordítóként egyaránt jeleskedett, s az irodalmi közélet szervezése révén irodalomtörténeti szerepe, hatása is óriási - emlékezik Babits Mihályra a Könyves blog szerzője.
Száz éves lenne Faludy György
Száz éve született Faludy György; a négy évvel ezelőtt elhunyt Kossuth-díjas költő, műfordító élete bővelkedett fordulatokban, egzotikus utazásokban, olykor szó szerint pokoli kalandokban - olvasható a Könyves blogon.
Vajon megnyeri-e idén Houellebecq a Goncourt-díjat?
Szeptemberben hagyományosan felpörög a francia könyvkiadás, ilyenkor jelenik meg a könyvek kétharmada. Idén minden arról szól, vajon megnyeri-e végre Michel Houellebecq a Goncourt-díjat? - olvasható a Könyves blogon.
Sebők Imre, aki a legfestőibb képregényeket készítette
Harminc éve, 1980. szeptember 14-én halt meg Sebők Imre, a magyar képregény Mount Rushmore-jának egyik arca, akit Gugi Sándorhoz hasonlóan a gyűjtők fedeztek fel újra a "nagyközönségnek" - olvasható a Könyves blogon.
Egy frontkóros vallomásai
Hogyan lesz egy szíriai felmenőkkel bíró, palóc nyelvjárási környezetben nevelkedett magyar lányból külpolitikai tudósító? Mi késztet egy csinos fiatal nőt arra, hogy egy kamerával felszerelkezett operatőr társaságában a világ olyan szegleteibe látogasson, ahová az emberek többsége súlyos összegekért cserébe sem tenné be a lábát?
Az olvasás ma már nem trendi
Ha van téma, ami bármikor alkalmat adhat a borongásra és apokaliptikus jóslatok kibontására, akkor az olvasás helyzete ilyen - írja a Könyves blog szerkesztője.