A szerzői jogtulajdonosok teremtik a kalózokat
Fájlmegosztás és üzlet: ha ingyen van a zene, ki fizeti meg a zenészeket?
A zeneipari guruk előtt az a feladat áll, hogy találjanak végre egy működő üzleti modellt a digitális zene számára. Ha ugyanis a letölthető zene ingyen van, szabadon és térítés nélkül lehet vele kereskedni, akkor ki fizeti meg a zenészeket, a hangmérnököket, a kiadócégek tisztviselőit? Jim Griffin, a Warner Music Group szakértője a Knowledge@Whartonnak kifejtette, hogy mi lehet a megoldás.
A legális fájlcseréért kampányol a magyar Kalózpárt
Tavaly év vége óta működik, immár több száz lelkes követője van az LMP-hez kötődő magyar Kalózpártnak. Céljuk a fájlcsere legalizálása az első publikálást követő öt év elteltével, törekvésük, hogy a kultúra szabadon elérhető, fogyasztható és létrehozható legyen. Amerikától Ukrajnáig 35 kalózpárt alakult már. Az ellenvélemény szerint az lenne a megoldás, ha az online világban jogszerű szolgáltatások alakulnának ki, a fájlcsere technológiája önmagában nem érdekes.
Az internet taszította válságba a filmművészetet?
A filmművészet igazi válságban van, a krízis oka az internetben keresendő - vélte Neil Jordan ír filmrendező a Tokiói Nemzetközi Filmfesztiválon. A Síró játék és a Farkasok társasága című filmjeiről ismert Oscar-díjas rendező a fesztivál zsűrijének elnökeként beszélt Japánban a film lehetőségeiről.
Egyedülálló fájlmegosztó hálózatot hoztak létre New York-ban
Aram Bartholl egyedülálló és érdekes útját választotta a fájlmegosztásnak. New York városában közterületeken USB pendrive-okat épít falakba, épületekbe járdaszegélyekbe - olvasható az ASVA.info oldalon.