Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kétharmados hatalommal visszaélő kormány esetében az ország egyetlen kapaszkodója az Alkotmánybíróság. A magyar jogtársadalomba a rendszerváltás óta bevésődött jogelvek érvényesülése mentette meg a hazai szólás- és vallásszabadságot, a magántulajdon szentségének megőrzéséhez ez viszont még mindig kevés - véli a Véleményvezár blog.
Még a Fidesz által delegált, a párt szemében megbízhatónak gondolt alkotmánybírák sem adták nevüket az egyértelműen alkotmányellenes törvényekhez, így dobott vissza tegnap az AB három törvényt a hétfőn kihirdetett határozatában (erről szóló cikkünk itt olvasható). A döntésük azt mutatja, hogy a magyar jogi gondolkodásban kialakult jogelvek kötelező erővel élnek a szakmában. Fontosabb a bíráknak szakmai és személyes becsületük, ha alapvető szabadságjogokról kell határozatot hozni.
Döntésük javíthat az elmúlt két évtizedben egyre inkább elidegenedő, dogmatikus intézmény nevén, de kérdés marad, hogyan viszonyul a jövőben az AB a magántulajdon védelméhez, melynek viszonyai hosszú idők óta rendezetlenek a magyar jogban, így jogi szakmai szempontokból nem ennyire egyértelműen magyarázható a védelmük.
Az Alkotmánybíróság hétfőn bejelentette, hogy megsemmisíti az egyházügyi törvényt és alkotmányellenesnek ítélte a médiatörvény és a büntetőeljárási törvény több intézkedését.