Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Halálbüntetés: "amit szabad a közösségnek, azt szabad az egyénnek is?"
szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Belegondolnak-e a Bándy-gyilkosság tettesének halálbüntetését szorgalmazók, hogy milyen következményei lennének a legsúlyosabb büntetés bevezetésének, vagy csak egyszerűen maguk is csak gyilkolni akarnak dühükben? - Teszi fel a kérdést a Kettős Mérce blog.
KM: Milyen példát mutat az a társadalom, amelyik kivégezné tagjait? A halálbüntetés bevezetése a gyilkosságot legitimálja, hiszen amit szabad a közösségnek, azt szabad az egyénnek is.
"Ne gyilkolj, ne ölj, nem vagy Isten, nem veheted el más életét – ez nem túl bonyolult a dolog. Más halála nem hozza vissza a szeretted, más halála nem oldja fel a fájdalmad, a hiányt. Ha a törvény azt mondaná, hogy az hajtsa végre az az állami gyilkosságot, aki a halálbüntetést kívánja, végrehajtaná-e az ítéletet Vona Gábor és Turi-Kovács Béla, vagy csak karosszékből nézné?" - írja a szerző.