szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Hajlamosabbak a betegeskedésre azok a felnőttek, akik gyermekkorukban boldogtalanok voltak - írja a brit Journal of Psychiatry című folyóiratban megjelent tanulmány.

A londoni King's College által végzett kutatásban 7100 felnőttet vizsgáltak, akik 1950-1955 között születtek, és a skóciai Aberdeen városban jártak iskolába. 
   
A kutatók úgy találták, hogy a tanáraik által "szomorúnak" vagy "boldogtalannak" leírt gyermekek ötször nagyobb valószínűséggel hiányoztak a munkából felnőttként betegség miatt, továbbá hajlamosabbak voltak a depresszióra is.
   
A boldogtalan gyermekkort megélt felnőttek közül 392 elmondta, hogy állandó betegeskedés miatt képtelen tartósan munkát vállalni. 
   
"Nem jelenthetjük ki, hogy ez a gyermekkori tendencia okozza a rossz felnőttkori egészséget, de bizonyosan hozzájárul. Az előzetes tanulmányok alapján azt gyanítjuk, hogy a szomorú és boldogtalan gyerekből depresszióra és szorongásra fogékonyabb felnőtt lesz, ami persze okozhatja a munkavállalásra való képtelenséget" - mondta Max Henderson kutató.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Medipress Plázs

Kilátástalan depresszió: milyen a lakásunk?

A brit King's College munkatársai több éven át tartó kutatássorozat eredményeként kimutatták, hogy mintegy 25 százalékkal gyakoribb a depresszió kialakulása az olyan belvárosi embereknél, akik nagyon közel élnek a szemközti lakóházhoz.

hvg.hu Plázs

Skizofrén vagy csak depressziós volt József Attila? - interjú a pszichiáterrel

Németh Attila pszichiáter. 1954-ben született Budapesten, 1978-ban végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen. Öt évig az Újpesti Kórház Neurológiai Osztályán dolgozott, majd - a ma már múlt idejű – Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetbe, a Lipótra került, ahol megkezdhette pszichiátriai tanulmányait. A következő állomás a Haynal Imre Egészségtudományi Egyetem Pszichiátriai Tanszéke, ahol egyetemi adjunktusként dolgozott, 12 évig. A Nyírő Gyula Kórház II. Pszichiátriájának osztályvezető főorvosaként – többek között – újra indította a betegek művészetterápiás foglalkozásait. Az alkotóközösség a mai napig működik.

MTI Plázs

Depresszió: képzeljük magunkat kedvenc helyünkre

Az agy természetes antidepresszánsokat termelhet megfelelő jelek hatására. Ez arra utal, hogy a meditáció és más öngyógyító módszerek valóban működnek - közölték amerikai kutatók a Neuron című szakfolyóirat legfrissebb számában.

MTI Plázs

Mágnessel gyógyíthatják a depressziót

Megkapta az alkalmazási engedélyt az Egyesült Államok gyógyszerügyi hatóságától, az FDA-tól a depresszió kezelésére az első olyan mágneses impulzusokkal működő agystimuláló készülék, amelyet a koponyacsonton kívülről használhatnak.