szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Plasztikai műtétek helyett növekvő népszerűségnek örvend az akupunktúra a szépülni vágyó japán nők körében.

A szépészeti kezelések tekintetében egyre jobban előtérbe kerülnek a természetes és hagyományos orvoslási technikák. Ezt jól példázza az is, hogy a héten rendezett Beauty World Japan elnevezésű kiállításon sorban álltak a nők, hogy kipróbálják a jótékony hatásáról régóta ismert, Kínából 1500 éve Japánból érkezett akupunktúrát.

Kitagava Takesi akupunktúra-terapeuta elmondta, hogy az arcbőrbe szúrt apró tűk aktivizálják a természetes felszíni gyógyító erőket. "Ez nem orvosi vagy sebészi eljárás. A páciens testének természetes gyógyító energiáit használjuk fel" - magyarázta.

Japán világszinten a szépségipari termékek és szolgáltatások második legnagyobb felvevő piaca, becslések szerint tavaly több mint 15 billió dollár forgalmat bonyolított le.

Az akupunktúra hivatalos engedélyeztetése a japán Meidzsi-kor idején (1868-1912), mintegy százharminc éve kezdődött. A szigetországban jelenleg mintegy negyvenezer regisztrált akupunkturista dolgozik, és több mint százötven, a hagyományos kezelésekre szakosodott iskola működik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Az akupunktúra nem segít a nőkön

Az akupunktúra nem enyhíti a változó korban lévő nők hőhullámait - állapították meg száznál több idevágó tanulmány elemzésével brit és dél-koreai kutatók.

MTI Plázs

Masszázs és akupunktúra: egyik sem csodaszer

Voltak, akik úgy érezték, hogy a masszázskezelés után depressziójuk csökkent, de ezt megfelelően ellenőrzött tudományos vizsgálatokkal nem lehetett bizonyítani. Egy angol munkacsoport Exeterben foglalkozott a témával, eredményeik az International Journal of Clinical Practice szakfolyóirat februári számában jelennek meg.