szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

„Nem beszélni kell róla, hanem csinálni” – hangzik az egyik jól ismert közhely a szexszel kapcsolatban. Ezzel egyet is értenénk, ha nem lenne sokszor valóban szükség a szavakra, hogy a vágyainkat, félelmeinket, szorongásainkat elmondhassuk. De miért is annyira nehéz ez?

A gátlás csupán az érem egyik oldala, a másik az, hogy jó szavaink sincsenek a nemi szervekre, a szexuális aktusra. Választhatunk az orvosi kifejezések vagy a vulgáris megnevezések között: az egyik idegen, a másik durva. Néha olyan kép társul hozzá, amit a pornófilmekben láttunk, ezért nagyon kínos kimondani. „Gondoljunk például az orális szexre: ennek köznyelvi használata egyértelműen negatív csengésű, s ha valamihez ilyen rossz érzés társul nyelvileg, akkor az arra is hat, hogyan gondolkodunk róla” – magyarázza Mester Dóra Djamila szexoktató, aki négy éve tart több részből álló szexbeszélgetéseket.

A cikk folytatását ide kattintva olvashatja el!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

Jól megy-e a szexshopoknak?

A szex világszerte a legnépszerűbb keresőszavak egyike, az internetes böngészések negyede valamilyen szexuális tartalomra irányul. De az erotikus szolgáltatások mellett a segédeszközök értékesítése is virágzó üzlet. A Medizóna annak járt utána, valóban népszerűek-e itthon is a szexshopok, kik látogatják őket, illetve hogyan változtak az attitűdök.

hvg.hu Shake

Videó: Mikor lehet veszélyes a szex?

Egy szexedukátor és egy szexshop találkozását örökítettük meg videón. Megnéztük, vajon mennyire nyitottak a magyarok a testi örömökre. Legfőképp arra próbáltunk választ találni: miért félünk annyira a szextől?