szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy friss felmérés eredményei szerint az államvezetés szándékai ellenére a kínaiak csak 6 százaléka érzi magát boldognak. A többség az anyagi jólét és a lelkiállapot szerint határozza meg a boldogságot.

A kínai államvezetés feltett szándéka, hogy az elmúlt harminc év lendületes gazdasági fejlesztését követően javítja az állampolgárok általános közérzetét. A china.com.cn friss felmérése szerint az ország komoly kihívás előtt áll, hiszen csak az állampolgárok 6 százaléka minősíti magát boldognak. Ez az adat rendkívüli elmaradást mutat más országokhoz képest - számolt be róla az ELTE TÁTK hírlevele.

A Gallup World Poll közelmúltban nyilvánosságra hozott eredményei szerint ugyanis a világ legboldogabb országa Dánia, ahol tízből több mint nyolcan érzik boldognak magukat. A Gallup kutatása szerint Kína a vizsgált 155 országból a 125 helyen áll.

A kínai internetezők körében végzett felmérés szerint a 6 százaléknyi boldog ember mellett 49 százaléknyi nem boldog és 39 százaléknyi, önmagát átlagos közérzetűnek minősítő ember él az országban. Öt évvel ezelőtti helyzetükhöz viszonyítva 36 százalék érzi magát boldogabbnak, 64 százalék azonban úgy nyilatkozott, nem érzi magát jobban, mint akkor.

Az alacsony boldogsági mutató valószínűleg kapcsolatban áll azzal a ténnyel, hogy a megkérdezettek 39 százaléka az anyagi jóléttel hozza összefüggésbe a boldogság érzetét. A válaszadók bő negyede a lelkiállapottal kapcsolja össze a boldogság meglétét vagy hiányát, minden ötödik az önmegvalósítással definiálja a fogalmat, míg tízből egy személy érzelmi alapon ítéli meg, hogy boldog-e.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Medipress Plázs

Újabb bizonyíték, a pénz nem boldogít

Egy, közel negyven országra kiterjedő vizsgálat ismét bebizonyította, hogy a gazdasági növekedés nem jár feltétlenül együtt a kiegyensúlyozottabb, boldogabb élettel.

hvg.hu Plázs

A boldogság titka, a Harvard szerint

Légy jelen és elégedett leszel - állítják amerikai kutatók, akik szerint gondolataink zabolázhatatlan szárnyalása boldogtalanságunk egyik forrása - írja a Scientific American. A boldogságvizsgálatot egy iPhone-alkalmazás segítségével végezték el.