szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Persze, tudjuk, mire számíthatnak a kíváncsiak, de akit nem érdekel az idejekorán jött öregedés, dőzsölhet az...

Persze, tudjuk, mire számíthatnak a kíváncsiak, de akit nem érdekel az idejekorán jött öregedés, dőzsölhet az interneten, ahol hivatalosan is – értsd blogokon és honlapokon keresztül- beleshetünk mások magánéletébe. A trendet a lakberendezés megszállottjai indították, akik híres és kevésbé híres emberek otthonába kukkantottak be anélkül, hogy az asztalról eltakarították volna a spontán rendetlenséget vagy óriási déligyümölcsös tálat tettek volna a nappali dohányzóasztalára.

A hűtőben a titok

A végtelenségig is folytathatnánk a közmondásokat, az éppen ideillő az Az vagy, amit megeszel. Vagy ahogyan azt tartod, amit megeszel. A hűtőszekrényben benne van minden, amit az emberről tudni kell: életmódja, anyagi helyzete, ízlése, hogy önsanyargató aszkéta vagy hedonista gourmand, konyhatündér vagy kocaszakács. Nem is beszélve azokról a fridzsiderekről, amelyek inkább hasonlítanak egy sci-fi film kelléktárára, mint emberi fogyasztásra szánt termékek tárolójára. Ott van például az a kígyó, amely épp, hogy csak nem sziszeg, olyan élethűen tekereg Mark Menjivar fotósorozatának egyik képén. Bár pár szóval elárulja, kinek a hűtőjét tárta elénk, lehet találgatni, milyen ember lehet az, akinek csak véres hús van a hűtőjében, és vajon a biológiatanár hűtője miért ízlésesebb, mint a delikatesszen eladójáé.

Ennek amatőr változata a Fridge Watchers, ahol bárki megoszthatja hűtőjének tartalmát az arra böngészőkkel. Magyarországi hűtők még nem képviselik magukat, bár vannak oroszok és lengyelek, aki közép- és kelet-európai ízekre vágyik. Mivel a hűtő sokat elárul gazdájáról, ezért talán csak idő kérdése, míg beindul a hűtőszekrény képeken alapuló társkereső.

Szekrény, tárulj!

Viszont a táskamutogatásban mi sem vagyunk lemaradva. A Street Fashion Budapest, amely a világ legelső streetfashion archívuma, Facebook oldalára bárki feltölthet egy képet, mi minden fér bele kézitáskájába. Bár némelyiken érződik némi magamutogatás, a vágyak legalább annyira árulkodóak, mint a gyűrött szélű jegyzetfüzetek. Arra viszont valószínűleg most sem fogja senki megadni a választ, hogyan férhet bele egyetlen táskába ennyi minden.

Női vonalon maradva, stílustanácsokat is el lehet lesni a divatszakma szereplőinek ruhásszekrényéből. Egy Los Angeles-i fotós, Jeana Sohn ritka jó ízlésű és stílusos barátait mutatja be csupa olyan tárgy társaságában, amelyeket legtöbben csak a Vogue magazinban látunk. A Closet Visit network-je csupa szép, fiatal, gazdag és sikeres nőből áll, s ha nem is tudjuk követni őket, álmodozni azért lehet.

A házuk a váruk

James Mollison fotós körbejárta a világot, hogy képen örökítse meg a világ gyerekeinek szobáját, odúját, palotáját. Megrázó, elgondolkodtató, drámai erejű fotói olyan sorsok nyomait viselik, amelyeken keresztül nemcsak egy rövid gyerekélet, hanem generációk sora bomlik ki. Ennél könnyedebb a The Makers elnevezésű projekt, amelyet egy brooklyni fotós indított.

The Makers

Jennifer Causey kis üzleteket és műhelyeket keresett fel, ahol kézműves termékek készülnek, a gyertyától kezdve a villanykörte-csilláron át a muffinig. Olyan otthonos sarkokat, hívogató zugokat vagy éppen fénnyel árasztott munkaasztalokat mutat, hogy tudjuk: következő életünket biztosan nem ultramodern irodában töltjük számítógép mellett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!