És akkor Orbán azzal fenyeget, hogy ráteszi a kezét a gázcsapra
Trump és Putyin Ukrajnáról tárgyalt; a magyar kormány az építőipar legnagyobbjainak segítene; a májusi hideg reggelek miatt lesz nagyobb az inflációkövető adóemelés.
A HIV-vírus szaporodását gátló tulajdonságokat fedeztek fel egy fehérjében francia kutatók.
A Strasbourgi Egyetem Olivier Rohr és Chrisitan Schwartz vezette kutatói, valamint marseille-i kollegáik, Erich Chabriére és Didier Raoult az emberi szervezetben a foszfátkötések létrehozásában közreműködő enzimben, az angol nevén HPBP (Human Phosphate Binding Protein) fehérjében mutatták ki a HIV-vírus szaporodását gátló tulajdonságokat. "Ezzel a fehérjével in vitro végzett vizsgálatok a mostani kezelések számára mindeddig nem ismert utat mutattak" - hangsúlyozták közleményükben a kutatók.
A HPBP már korábban is ismert volt, a de HIV-vel szembeni hatékony tulajdonságait csak most ismerték fel. Mi több, kiderült hogy ez a fehérje ott is hatásos, ahol a vírusok szaporodását gátló AZT nevű szerrel szemben már ellenálló lesz a betegség.
A felfedezés utat nyithat a HIV elleni kezelésben az új stratégiák kialakítására - emelte ki felfedezésük jelentőségét a két csoport. A kutatások következő szakaszában in vivo vizsgálják a fehérje vírusszaporodást gátló hatásait. A felfedezéstől a használatig azonban hosszú lehet az út - emlékeztettek. Először évekig tartó tesztelések, majd állatkísérletek következnek, majd embereken - önkénteseken - kutatják tovább a fehérje tulajdonságait. Hozzátették, a pénz is óriási szerepet játszik.
Trump és Putyin Ukrajnáról tárgyalt; a magyar kormány az építőipar legnagyobbjainak segítene; a májusi hideg reggelek miatt lesz nagyobb az inflációkövető adóemelés.