szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A narancsbőr, a laza kötőszövet, a széles csípő, a combra, fenékre rakódó zsírpárnák elhelyezkedése nagyrészben genetikailag van kódolva. Ám természetesen léteznek olyan módszerek, amelyekkel csökkenthető a zsírszövet mérete, feszesebbé tehető a fenék, comb és alsó lábszár izomzata.

Arra már adtunk tippeket, hogyan érjünk el lapos hasat, most a fenék és combok formálását segítjük.

Az egyes izomcsoportok egyidejű edzésére van szükség, ha formálni szeretnénk a fenék, combok, vádlik területét. Gondoljunk bele, milyen aránytalan, ha valakinek hatalmasak a combfeszítő izmai, viszont a láb hátsó-felső részén, a combhajlítók területén mintha nem is lenne semmi. Nem túl szerencsés az sem, ha a felsőtest erős, viszont a vádlik, combok szinte nem is emelkednek ki a csont síkjából.

Mivel az alsó végtag és csípő izmai a test legnagyobb izomtömegét alkotják, ezért a specifikus, egy-egy izomra – például combra – fókuszáló gyakorlat előtt igen lényeges az alapos bemelegítés. Legegyszerűbben és egyben leghatékonyabban a ciklikus mozgásokkal – kerékpározás, kocogás, futás, aerobik – tehetünk ennek eleget. Mivel a legtöbb esetben nem az izomtömeg növelése a cél, hanem inkább az alakformálás, ezért nem a kis ismétlésszámú, nagy ellenállással szemben, illetve nagy súllyal végzett gyakorlatok alkalmazása a cél, hanem éppen ellenkezőleg: a kis súllyal – ellenállással szemben – történő, nagyobb ismétlésszámmal végzett edzéseken van a hangsúly.

Boros Szilvia sportorvos szerint az erőgyakorlatokat soha ne lendületből, hanem erőből végezzük: ha a súly meghaladja erőnket (különösen a combfeszítők erősítésekor), akkor ne erőltessük, inkább válasszunk kisebb súlyt, és azzal végezzük a gyakorlatot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!