Kedden országszerte egyre erősödő hidegfronti hatás fog érvényesülni. A hétfőn jelentkező panaszok továbbra is fennállhatnak, sőt, erősödhetnek is - figyelmeztet a Meteoklinika orvosmeteorológiai szakportál.
A Dunántúlon a hűvös idő mellett a viharossá fokozódó szél teheti igen kellemetlenné a kint tartózkodást, és tovább erősítheti a fejfájósok panaszai. A hűvös idő ellenére is szükség lesz a fokozott folyadékbevitelre. Igyunk sok szénsavmentes ásványvizet és borsmenta teát. Aki szokatlanul feszültnek, idegesnek érzi magát, igyon citromfű teát.
A görcsös panaszok jelentkezhetnek izmainkban, kopott ízületeinkben is. Izomgörcsök esetén érdemes fokozni a magnézium-bevitelt, ezt akár étrend-kiegészítőkkel is megtehetjük.
A kopott ízületeket kámfor tartalmú krémekkel lehet kenegetni, egy átmozgató, reggeli torna pedig sokat segíthet az állapotunkon. Vigyázzunk azonban, hogy ne terheljük túl magunkat.
A szív- és érrendszeri betegségben szenvedőket a kánikula sem kímélte, a gyors lehűlés azonban ismét extra terhelést ró szervezetükre: töltsék a napot pihenéssel.
A jó hír a rossz időben, hogy a légszennyezettség minimális lesz a csapadékos tájakon és a pollenek száma is jelentősen csökkenhet, kitisztul a levegő.
Kedden a közlekedésre veszélyes időjárási jelensége főként a Dunántúl térségében nehezítik meg a közlekedők dolgát. Romló útviszonyokkal, hirtelen drasztikusan csökkenő látástávolsággal, a viharos szél miatt erősen ingadozó menetstabilitással kell számolni az utakon. Tartsunk nagyobb követési távolságot, és vezessünk óvatosabban.