A mozi halott? Rekordbevételt ért el a filmipar

Az észak-amerikai mozik összbevétele tavaly "csupán" 10,6 milliárd dollár (2100 milliárd forint) volt.

  • life-style.hu life-style.hu
A mozi halott? Rekordbevételt ért el a filmipar

Az észak-amerikai mozik összbevétele tavaly "csupán" 10,6 milliárd dollár (2100 milliárd forint) volt. Az ázsiai és csendes-óceáni térségben ugyanakkor 21 százalékkal emelkedtek a jegybevételek, ami jelentős részben  a kínai mozilátogatóknak köszönhető - közölte az Amerikai Mozgófilm Szövetség (MPAA). 

AP/ Gemunu Amarasinghe

A kedvező pénzügyi eredmények ellenére a szakembereket aggasztja, hogy Észak-Amerikában 2010-ben 5 százalékkal kevesebb jegyet adtak el, így csupán 1,34 milliárd belépő fogyott. A dolog iróniája - jegyezte meg az MPAA közleménye -, hogy a mozilátogatók száma az előző évhez képest kissé emelkedett, ám ők kevesebb filmre ültek be.
 
Az észak-amerikai boxoffice-bevételeket az is kozmetikázta, hogy az átlagos jegyár a 2009-es 7,5 dollárról (1480 forint) 2010-ben 7,89 dollárra (1560 forint) emelkedett, így a mozik látogatottságának visszaesése nem volt olyan szembeszökő.