Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Lemond egymillió dolláros gázsijáról Nelly Furtado, mert Kadhafi fizette

Twitteren jelentette be Nelly Furtado, hogy jótékonysági célra ajánlja fel azt az egymillió dollárt, amit 2007-ben egy 45 perces fellépésért a Kadhafi-klán fizetett neki.

  • Lukács Andrea Lukács Andrea
  • +${remainingCount} szerző
Lemond egymillió dolláros gázsijáról Nelly Furtado, mert Kadhafi fizette

"2007-ben 1 millió dollárt kaptam a Kadhafi-klántól egy 45 perces fellépésemért. Egy olasz hotelben volt a show. Jótékonysági célra ajánlom a pénzt"  - csiripelte Nelly Furtado Twitteren. A kanadai énekesnő tegnap üzent az elhatározásáról. A 32 éves Furtado gázsija még a világsztárok között is csillagászatinak számít - írja a Spiegel Online.

Furtado arról egyelőre nem nyilatkozott, hogy milyen szervezetnek fogja átutalni a majdnem 200 millió forintnak megfelelő összeget.

Azóta a Wikileaks nyomán az is kiderült, hogy 2009 szilveszterén Kadhafi fia, Muatassim Beyoncét és Ushert kérte fel, hogy szórakoztatssa vendégeit a Karibi-szigeteken, egy évvel korábban pedig Mariah Carey-nek fizetett a líbiai ugyancsak egymilliót az újévi koncertért.

Nelly Furtado 2000-ben robbant be a köztudatba I'm like a bird című dalával. Azóta 40 millió lemezt adott el a portugál gyökerekkel rendelkező kanadai. 2004-ben ő szerezte a foci európa bajnokság hivatalos dalát, melyet Lisszabonban a portugál-görög döntő előtt élőben is előadott.