Mérgező szeszesitalokra bukkantak egy törökországi üdülőkörzetben

Metanollal mérgezett szeszesitalokat találtak Antalya dél-törökországi üdülőhely térségében is egy fokozott ellenőrzés során, amelyet azután rendeltek el, hogy öt orosz idegenvezető halt meg pancsolt alkoholtól egy másik üdülőközpont, Bodrum térségében.

  • MTI MTI
Mérgező szeszesitalokra bukkantak egy törökországi üdülőkörzetben

 A pénteki török sajtó szerint az Antalya környéki szállodákban végzett ellenőrzések során pálinkásüvegekből vett 22 mintában mutatták ki a metanol magas, mérgező értékét. Az akció eredményeként ötféle szeszesitalmárka forgalmazását tiltották be Antalyában.

A pancsolt szeszesitalokból több ezer palack kerülhetett forgalomba, és a hatóságok azt akarják megakadályozni, hogy mérgező italokból a szállodákba, éttermekbe is jusson.

Az öt orosz idegenvezető a délnyugat-törökországi Bodrumba szervezett május végi jachtkirándulás során szenvedett végzetes metanolmérgezést a felszolgált tömény italoktól. A 120 fős kirándulócsoportból összesen harmincan kerültek kórházba.

Két éve 11 ember, köztük három német diák halt meg hamisított alkoholtól Törökországban. 2005-ben 22 ember halt bele pancsolt raki (ánizsízű gyümölcspárlat) fogyasztásába.

Törökországban az ellenőrzés hiányosságai és a magas adók miatt gyakori az alkoholos italok hamisítása.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?