Párizsba mennek a legtöbben hűtlenkedni

Hűtlenkedése kedvenc helyszínéről kérdezett meg 950, 30-55 év közötti európait egy internetes társkereső oldal, a Gleeden júliusban. Az eredmény: Párizsba mennek a legtöbben izgalmakat keresni.

  • MTI MTI
Párizsba mennek a legtöbben hűtlenkedni

Hűtlenkedése kedvenc helyszínéről kérdezett meg 950, 30-55 év közötti európait egy internetes társkereső oldal, a Gleeden júliusban. A közvélemény-kutatás alapján Párizs  lett a hűtlenség európai fővárosa a házasságon kívül izgalmakat keresők körében. Az üzleti szférában népszerű Gleeden "közvélemény-kutatásának" eredményei persze kétségbe vonhatóak, mégis figyelemreméltóak - írta pénteken a La Libre Belgique című belga napilap.

A "szakmai kiküldetése során mely város(ok)ban voltak házasságon kívüli kalandjai" kérdésre adott válaszok alapján a hűtlenség európai fővárosa Párizs lett a szavazatok 52 százalékával, ezt követi Milánó (38 százalék), Barcelona (36 százalék), Brüsszel (31 százalék) és London (28 százalék).

Az oldal közleménye szerint a külföldi szemináriumokon vagy kiküldetéseken "sokan nem haboznak összekötni a kellemeset a hasznossal". A megkérdezettek 38 százaléka a "szabadságnak" és a "kísértésnek" nem tud ellenállni, míg 35 százalékuk a "magányt" és az "unalmat" enyhíti kalandokkal. A válaszadók 27 százalékát az csábítja el, hogy tudják, "senki sem fogja felfedezni a félrelépést".

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?