Felháborodást szült a holdsütemény megadóztatása Kínában

Jövedelemadós lett a holdsütemény Kínában, ami igencsak felháborította az embereket.

  • MTI MTI
Felháborodást szült a holdsütemény megadóztatása Kínában

Ezt a süteményt a holdújév utáni második legnagyobb kínai családi ünnepre sütik, "őszközépre", amely idén szeptember 12-ére esik a holdnaptár szerint. Az ünnep és az asztal középpontjában a holdsütemény áll.

A süteményre most először róttak ki adót. Az édesség készítői, illetve eladói természetesen eddig is kötelesek voltak adót fizetni, de immár az is, aki kapja, mert nem pénzbeli jövedelemnek minősítette át az adóhatóság a süteményt.

A Weibo nevű kínai honlap felmérése szerint a lakosság 96 százaléka ellenzi az adónemet, és sokan közölték, hogy inkább el se fogadják a süteményeket. 

Kínában a holdsütemény az utóbbi években jelentősen drágult. Egy dobozzal 100 jüanba - bő 3 ezer forintba - kerül, de akad luxuskategóriában is - aranyozott késsel -, amelynek ára 30 ezer forintnyi.

Az édességnek hosszú történelme van. A legenda szerint a XIV. században titkos üzenethordozó volt, a mongol hódítók ellen használta a korabeli kínai "titkosszolgálat".

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?