Még az űrből is koromsötét az éjszaka Észak-Koreában - fotó
Észak-Korea: a Kedves Vezető falansztere - Nagyítás-fotógaléria
A Kedves Vezető halála fordulópontot jelenthet Észak-Korea életében. Hatvankilenc éves korában meghalt Kim Dzsongil észak-koreai diktátor, aki 1994 óta volt hatalmon. Az észak-koreai bejelentés után magasabb készültségbe helyezték a dél-koreai haderőt, és csökkentek az ázsiai részvényindexek. Nem lehet kizárni, hogy hatalmi harc kezdődik az atomfegyver-programot folytató országban, ahogy azt sem, hogy az új vezetés felismeri, a nemzetközi közösséggel való együttműködés lehet a legjobb esély arra, hogy javuljon az észak-koreai emberek életszínvonala.
Tesztrakétákat lőtt ki Észak-Korea
Észak-Korea rövid hatótávolságú rakétákat kezdett tesztelni ma reggel, miután bejelentették Kim Dzsongil halálhírét - jelentette az YTN tévécsatornára hivatkozva a Reuters. Később a Yonhap hírügynökségnek egy dél-koreai kormányhivatalnok is megerősítette a rakéták kilövésének hírét.
Szellemfalut építtetett az észak-koreai diktátor
Kirakatfalut építtettek Észak-Koreában a kommunista vezetők. Senki sem lakik bennük.
Videó: hisztériás zokogásban törtek ki Észak-Koreában
Phenjanban hétfő reggel az emberek sírva fakadtak, amikor megtudták, hogy meghalt Kim Dzsongil, és az állami televízió gyászruhába öltözött bemondónőjének hangja is könnyekbe fúlt, amikor a "Kedves Vezető" haláláról tudósított. Az AP amerikai hírügynökség tudósítója a pekingi reptéren a phenjani járatra várakozó észak-koreaiakat kérdezett meg a hírrel kapcsolatban. Egy nő könnyekben tört ki és kis híján elájult, amikor az AP újságírójától értesült Kim Dzsongil haláláról. Mások hitetlenkedtek és úgy válaszoltak, hogy csak akkor hiszik el, hogy igaz a hír, ha a saját állami médiájuk is megerősíti.