Fotó: bugyira, gatyára vetkőztek a metrón hatvan városban

Összesen húsz ország 60 városában utaztak vasárnap alsónadrágra vagy bugyira vetkőzve a metrókon, így vállaltak részt a 12. "nadrágmentes metrózási világnapból".

  • MTI MTI
Fotó: bugyira, gatyára vetkőztek a metrón hatvan városban

A mozgalom New Yorkból indult világhódító útjára, és egyre népszerűbb: már négy földrészen vetkőznek le hozzá: időrendben - a napkelte szerint - Sydneytől Sanghajon, Stockholmon, Londonon át Sao Paulóig, Mexikóvárosig.

MTI/EPA/Facundo Arriziabalaga

A szabály egyszerű: a mozgalom aktivistái beszállnak egy metró kocsiba, és amint bezáródtak az ajtók, leveszik nadrágjukat, szoknyájukat, majd hátizsákjukba, táskájuk teszik, utána pedig olvasgatnak, vagy egyszerűen csak utazgatnak, mintha mi sem történt volna.

MTI/EPA/Facundo Arriziabalaga

New Yorkban az idén 4 ezren vettek részt az eseményen. Az amerikai nagyvárosban langyos téli nap volt, 11 fok meleg - adta hírül a brit Metro újság.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?