Fenékrázós videóval küzdenek a béldaganat ellen az izlandi celebek

Az izlandiaktól megszokott mókás megoldást választott egy civil szervezet ahhoz, hogy felhívják a férfiak figyelmét a béldaganatokra, a megelőzésre és a szűrőprogramokra. Ismert színészek részvételével fenékrázós videót készítettek, amelyben a kék vizsgálókesztyűs doktor bácsitól a nyakig kormos tűzoltón át egészen a szűk nadrágban shoppingoló fiatalemberig mindenki felszabadultan rázogatja a hátsó felét – és megmutatják, milyen boldogok, ha mindent rendben találtak náluk a szűrésen. Unalmas közegészségügyi plakátoknál bizonyára hatékonyabb az izlandiak kampánya. Videó.

  • hvg.hu hvg.hu
Fenékrázós videóval küzdenek a béldaganat ellen az izlandi celebek

A Shake your ass (Rázd a feneked) kifejezésből kiindulva Save your ass (Védd a feneked) lett a márciusi Moustache March című kampány szlogenje, amelyhez egy izlandi csapat fenékrázás-kompatibilis dalát választották ki.

A videóban mindenféle méretű és korú fenék feltűnik, amelyekben az a közös, hogy a tulajdonosuk éppen boldogan rázza azt a szűrőkampány hevében.

Külön említést érdemel a kék vizsgálókesztyűs doktor bácsi, aki mókásan megpaskolja férfi betege fenekét, miután belül mindent rendben talált. Gumikesztyűvel védett ujjával ezután a szájába nyúl és pukkant egyet, nyilvánvalóan azért, mert őt is felvillanyozta a negatív vizsgálati eredmény.

Ugyanez az orvos némi táncolás után, felemelt mutatóujjal surran ki a váróba és hívja be a következő beteget a kint ülő idősebb férfiak közül, akiket szívbaj kerülget a gumikesztyűvel szájpukkantgató doktor látványától. 

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.