Biztosította részvételét a jövő évi, franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon az olasz válogatott azzal, hogy szombaton győzött Azerbajdzsánban. Ugyanebben a csoportban az olaszok mögött második norvégok is begyűjtötték a három pontot, hazai környezetben a máltaiak ellen, így ők is kijutnak a kontinenstornára, ha este a horvátok nem verik meg a bolgárokat.

Az A csoportban a hollandok teljesítették a kötelezőt, megnyerték kazahsztáni mérkőzésüket, ezzel versenyben maradtak a később játszó törökökkel a pótselejtezőt érő harmadik helyért. A kazahok 2-0-s holland vezetés után a 94. perc végén szépítettek.

Eredmények, 9. forduló - A csoport: Izland-Lettország 2-2 (2-0), Kazahsztán-Hollandia 1-2 (0-1)
    később: Csehország-Törökország (Prága 20.45)

- H csoport: Azerbajdzsán-Olaszország 1-3 (1-2), Norvégia-Málta 2-0 (1-0)
    később: Horvátország-Bulgária (Zágráb 20.45)

-  B csoport, később: Andorra-Belgium (Andorra La Vella 20.45), Bosznia-Hercegovina - Wales (Zenica 20.45), Izrael-Ciprus (Jeruzsálem 20.45)