szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Nemzeti Sportszövetség (NSSZ) célul tűzte ki, hogy a szövetségekben és egyesületekben dolgozó szakemberek - edzők, sportvezetők, bírók - első kézből kapjanak segítséget, s ez által megfelelő tudást a sportpályákon bekövetkező balesetek esetén a helyszíni elsősegélynyújtáshoz.


Hogy ennek alapvető módszereit, alapelveit, s majdan gyakorlatát elsajátítsák a sportban dolgozók, az NSSZ kezdőlépésként interaktív előadást hirdetett meg szerdára, amelyen olyan szakemberek vettek részt, akik edzéseken, versenyeken a sportolók közvetlen közelében tevékenykednek. A kurzus egy folyamat részének tekinthető, amelynek keretében már kaptak defibrillátorokat sportpályák, uszodák, edzőközpontok, sportcsarnokok, és a jövőben akár vizsgázniuk is kell az edzőknek, hogy elkerülhetőek legyenek például az olimpiai bajnok kenus Kolonics Györgyéhez hasonló tragikus halálesetek, megelőzhetők, vagy legalább kezelhetők a sérülések, rosszullétek.

A Magyar Sport Házában rendezett esemény nyitánya annak a tervezett sorozatnak, amelynek keretében egy négy alkalomból álló, komplett elsősegély-nyújtási tanfolyamon sajátítják el a kellő ismereteket a résztvevők, akik a végén vizsgáznak is a tanultakból. Reményeink szerint a megfelelő elsősegély-nyújtási technikák alkalmazásával számos betegségből és sérülésből adódó komplikációt el tudunk kerülni, illetve a beteg vagy sérült későbbi kezelését, gyógyulási idejét alapvetően le tudjuk rövidíteni” – mondta el a szerdai, első tanfolyam után Szántó Éva, a Nemzeti Sportszövetség főtitkára.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!