A kapitány kihirdette a kajak négyeseket a szegedi válogatóra

Kedden megnevezte a jövő hétvégi, szegedi válogatón általa indítani kívánt négyeseket Storcz Botond, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya.

  • MTI MTI
A kapitány kihirdette a kajak négyeseket a szegedi válogatóra


A kapitány a női K-4 500-on Kovács Katalinnak, Janics Natasának, Kozák Danutának és Benedek Dalmának, férfi K-4 1000 m-en pedig a fiatal Tóth Dávidnak, Szalai Tamásnak, Dobos Andrásnak és Paumann Dánielnek szavazott bizalmat.

A szövetség tájékoztatása szerint a nőknél azért döntött e négy versenyző mellett Storcz, mert ők nyújtották a legjobb teljesítményt a válogató viadalokon egyesben, illetve párosban. A vasárnap véget ért brandenburgi Európa-bajnokságon a szoros időrend miatt nem volt lehetőség a legerősebb magyar négyes összeültetésére, az augusztusi, kanadai világbajnokságon viszont ebből a szempontból kedvezőbb lesz az időrend (az olimpiai egyes, páros, illetve négyes számot más-más napon rendezik). Kovács, Janics és Kozák tagja volt a tavaly, Pekingben ezüstérmes kvartettnek, Szabó Gabriella ezúttal kimaradt.

A férfiakkal kapcsolatban a háromszoros ötkarikás bajnok kajakosból lett kapitány elmondta: az eddigi két Világkupa-futamra, illetve az Eb-re három csapatot jelölt már ki, és ezek közül a most megnevezett kvartett szerepelt a legjobban (megnyerte a szegedi Vk-t), így bennük látja a garanciát arra, hogy a lehető legjobban teljesítenek majd a vb-n.

A válogatási elveknek megfelelően Storcz négyeseit bármelyik másik csapat kihívhatja a jövő hétvégi válogatón, és ha legyőzi a kijelölt hajókat, utazhat Kanadába. E két szám mellett a nem olimpiai számokban is vb-válogató lesz a szegedi viadal.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.