Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az Olimpiakosz és a Panathinaikosz szombati meccsét 2-1-ra a házigazdák nyerték, de az események szurkolói balhéba torkollottak. Az indulatok azonban három nap után sem csillapodnak.
A vesztes athéni zöld-fehérek szurkolói azért mérgesek, mert szerintük bírói tévedések sorozata vezetett a pireusziak győzelméhez, ráadásul csapatuk játékosait úgy kellett kimenekíteni a pályáról. Djibril Cissé, a Panathinaikosz 29 éves francia csatára az inzultus után nem sokkal bejelentette, hogy szezon végén elhagyja Görögországot a futballhuliganizmus miatt, az Olimpiakosz drukkereit pedig "barbároknak" nevezte.
A szurkolói háború nem ért véget a meccs után sem, a két csapat huligánjai napok óta háborút vívnak a városban. A Panathinaikosz vérmes ultrái vasárnap Molotov-koktélt dobtak az Olimpiakosz kapitányának háza előtt parkoló autójára, és benzines palackokkal támadtak a futballszövetség irodáira is.
Az athéni hatóságokat aggasztja az újfent kiújult erőszak, annál is inkább, mivel hamarosan további Olimpiakosz-Panathinaikosz rangadók várhatók: az örök riválisok hamarosan a kosárlabda kupában ütköznek meg, majd egy női röplabda mérkőzés is következik (utóbbi veszélyét nem lebecsülendő: néhány évvel ezelőtt a két csapat közti, női röplabda kupamérkőzésen késeltek halálra egy Olimpiakosz szimpatizánst).
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.