Murray a magyarok legyőzése után a versenynaptárt szidta

A britek első számú teniszezője, Andy Murray nevetségesnek tartja a versenynaptárt, mivel az előírás szerint túl sok viadalon kell szerepelni, máskülönben világranglistás pontszámok és ezáltal helyezések kerülnek veszélybe.

  • MTI MTI
Murray a magyarok legyőzése után a versenynaptárt szidta

A magyarok ellen a Davis-kupa euro-afrikai zónája II. csoportjának harmadik, utolsó fordulójában vasárnap 5-0-ra megnyert összecsapás után a világranglista negyedik helyezettje jelezte: míg korábban elég volt 13, most már 18 tornán kell indulni, és mellette ott vannak a Dk-találkozók is.

Andy Murray
MTI/EPA

"A Grand Slameken és a Mesterek Tornája-sorozatban a világ legjobbjaival találkozunk. Néha jó érzés olyan tornákra is elmenni, ahol nem kell kizsigerelni magad minden egyes meccsen. Ezeken lehet a győzelmekkel önbizalmat szerezni, és talán még tornát is nyerni" – jegyezte meg, hozzátéve, hogy szerinte a naptár nagyon zsúfolt, és meg kell változtatni. A szigetországi teniszező amint hazatért a US Openről, egy nap pihenő után utazott Glasgow-ba a Dk-találkozóra, majd repül Ázsiába.

Murray annak ellenére sem pihent vasárnap, és állt ki Balázs György ellen – majd nyert 7:6 (7-3), 6:3-ra –, hogy ennek az összecsapásnak már nem volt tétje. A közönség nagyon hálás volt, hogy még egy egyest vállalt a hétvégén. A 2012-es, londoni nyári olimpiával kapcsolatban elmondta, szeretné úgy összeállítani a jövő évi programját, hogy az ötkarikás játékokra pihenten érkezzen, és bízik benne, hogy hazai közönség előtt jó eredményt ér el.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?