Mi a grandeur?

Grandeur úgy kapujához szögezni az ellenfelet, a gólért kompromisszum nélkül támadva, hogy neked a döntetlen is jó, az ellenfelednek pedig csak a győzelem jó.

  • Heiszler Ákos Heiszler Ákos
Mi a grandeur?

Hogy mi a nagyság (grandeur)?

Legtöbb rúgott, legkevesebb kapott, az. (Gól.)

Legtöbb lövés, az.

Arbeloa, jobbhátvéd foglalkozású madridi lakos, 89%-kal passzol és természetesen a legtöbb labdaérintéssel bír az ellenfél tizenhatosán az összes védő közül, az.

Legmagasabb labdabirtoklás,  az, dehát ez már közhely.

Egy grandeur
AP / Michael Sohn

Grandeur úgy kapujához szögezni az ellenfelet, a gólért kompromisszum nélkül támadva, hogy neked a döntetlen is jó, az ellenfelednek pedig csak a győzelem jó. (a kroátok ellen, jelesül.)

Ugyanúgy lehozni a centered 0:0-nál, mint 3:0-nál tetted az előző meccsen és ugyanúgy beküldeni Fabregast, aki ugyanúgy összehoz egy gólt, az. (Gólpassz előtti passz, de az egész támadás döntő mozzanata. Hogy Cescet hogy bírja motiválni Del Bosque, azt kéne coachoknak tanítani manáger uraméknak.)

Esélyesként művelni mindezt, az. Márpedig az esélyesek Ibériában is torony magasságúak, ahogy a csatárok veszélyesek az emberi életre és a húzások, a húzások azok meg váratlanok. Húzott már a nyájas olvasó vártat? Látott már  kilences számú játékost csőre töltött gépkarabély, vagy annak megfelelő pengehosszúság híján italozó életmódot folytatni (Détári tízesben játszott, ha utóbbi kitételről, valamint a világválogatott arcberendezésének, egész lényének egyre kétségbeejtőbb elváltozásáról sajtóperre fittyet hányva gondolatbűnözőként ő jutott volna eszébe)?

Ha már a sportújságírást állítottuk itt, tárgyunktól eltérve kicsinyt, de elkanyarodva attól semmiképp, pellengérre (állítanánk egy pellengért, csak egy napig, Pest főterére, a vonatkozó szakhatósági engedélyek birtokában: és ismertetnénk fel azt sportújságírókkal, tízes csoportokban odavezetve őket eléje).

Grandeur-szirén
AP / Matt Dunham

Tehát sportújságírás: abban csak hinni szeretnénk, hogy Menczer „Papasztopulosz neve európai embernek kimondhatatlan” Tamás, a közszolgálati értékrendet 2012-ben, a Kárpát-medencei Középföldén fenti a mondatában teljesen új megvilágításba (a megvilágítás sosem avítt!) helyező riporter csak névrokona Menczer „Habermas” Erzsébetnek. Mert ha csak névrokonok, akkor miért is ne módosítaná képviselőasszony a vízközművek tervszabályozásának ügyrendjéről szóló salátatörvényt oly módon, hogy labdarúgó világeseményt közvetítő mikrofonhoz műveltségi cenzus, nem pedig kontraszelekció útján kerülhessenek újra fiatalemberek, mint az egyébként anno Hajdú B.-ék generációjánál valahogy szokásba került már, Gundel T. mestert is e generációba sorolva?

Grandeur-szépség
AP / Alvaro Barrientos

De két szó essen a ma este kitartó, de piciny növendék legyecskékhez hasonlatosan lecsapandó franciákról is.

  1. Egyáltalán nem grandeur arra számítani, hogy egy Sochaux-Ajaccio derbi iramát hozzák az Ibrahimoviccal súlyosbított svédek. (Utalunk vissza az utolsó csoportmeccsükre, tisztázandó ezen első blikkre kicsit kilógó mondattégla pontos helyét a poszt érvépületében.)
  2. Franck „Scarface” Ribery kapu elé érkezéseit jó volna nagyobb áttekintéssel követni, mint Rakiticét sikerült, aki viszont pontosan úgy bukkant fel és úgy nem lett felvéve, mint Ramires a BL-elődöntőben a Barcelona ellen a Chelsea-ben, aki viszont pontosan abból a pozícióból indul, mint Cabaye, aki az ukránoknak úgy lőtt gólt, hogy még legalább egyet lőhetett volna (ugyanabból a pozícióból.) Amelyet egyébként Jordi Albának kéne ugye tartania Shakiráné Gerard Pique pajtással: hát, nem a vasfegyelem két lovagja, akikre ráadásul szélsőként Scarface is vár. Hagyjuk is talán a sátánvakolást, labda nélkül lehet gyors a jó Franck, de az egyszerűen nem nála lesz, ha meg a haverjaihoz pattan is hátul, csak felbikázni lesz területük, mert mi elől maradunk védekezni, modjunk el n-edszer a spanyol taktika lényegét.