Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A Forma-1-es Japán Nagydíjon negyedikként célba ért Fernando Alonso, a Ferrari pilótája lett vasárnap minden idők legeredményesebb versenyzője, legalábbis a megszerzett pontok alapján.
A kétszeres világbajnok spanyol sztár már 1571 megszerzett pontnál jár az F1-ben, az eddigi rekordot a hétszeres vb-győztes Michael Schumacher tartotta 1566-tal.
"A legtöbb pontot megszerzett pilótának lenni nagyszerű dolog" - kommentálta a csúcsdöntést Alonso. "Hat év múlva, amikor valaki majd megelőz engem ebben a statisztikai mutatóban, senki sem fog emlékezni arra, hogy korábban más rendszerben lehetett pontokat szerezni a Forma-1-ben. Ünnepelni fognak, ahogyan most én is ünnepelek és kiélvezem ezeket a pillanatokat."
A Forma-1-ben eleinte nyolc pont járt egy futamgyőzelemért, s csak az első öt helyezett kapott pontokat, majd 1991-től egy verseny megnyerése már 10 pontot ért, 2010 óta pedig 25 pont jár a sikerért, s az első 10 célba érkezőt jutalmazzák.
Schumacher 91 futamot nyert meg pályafutása alatt, amely 1991-től 2012-ig tartott, igaz, a 2007-es, 2008-as, és 2009-es idényt kihagyta a német pilóta. Alonso 2001-ben debütált az F1-ben, azóta 32 GP-n diadalmaskodott.
A vasárnapi Japán Nagydíj után Alonso hátránya 90 pontosra nőtt a Szuzukában is győztes, címvédő, és sorozatban negyedik vb-címére hajtó Sebastian Vettellel, a Red Bull német pilótájával szemben. A spanyolnak így már csak matematikai esélye maradt arra, hogy a hátralévő négy futamon utolérje és megelőzze riválisát.
"Ha Sebastian mind a négy versenyen kiesik, akkor is az összes futamot meg kellene nyernem ahhoz, hogy világbajnok legyek" - mondta ezzel kapcsolatban Alonso, aki inkább azt tartja reális célkitűzésnek, hogy a Ferrari a konstruktőrök között megtartsa második helyét.
A világbajnoki sorozat két hét múlva, az Indiai Nagydíjjal folytatódik.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.