Vereséggel nyitott a válogatott a kézilabda-vb-n

Kikapott első meccsén a magyar férfi kézilabda-válogatott az Európa-bajnok németektől a világbajnokságon.

  • MTI MTI
Vereséggel nyitott a válogatott a kézilabda-vb-n

A mérkőzés elején tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével a magyar együttes (6-5), de a 12. percet követően egyre nagyobb fölénybe és előnybe kerültek a németek.

Nagy László bokarándulás miatt kivált a játékból, később sem térhetett vissza a pályára, további szereplése az újabb orvosi vizsgálatok eredményétől függ.

Az első félidő végén szétesően kézilabdázott Javier Sabaté szövetségi kapitány együttese (16-11), ezért némileg meglepő volt, hogy a szünet után felzárkózott (16-15), szinte a legvégéig jól tartotta magát, de egyenlítenie nem sikerült.

"Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert nagyon jól játszottak és nagyszerűen helytálltak az Európa-bajnokkal szemben - értékelt Javier Sabaté szövetségi kapitány. - Örülök, hogy sokat tudtam forgatni őket, ettől függetlenül nagy szükségük van a pihenésre a szombati mérkőzésig. Az első félidőben némileg megilletődöttek voltunk, néhányan még nem szerepeltek világversenyen a keretünkből. Időszakonként a védekezésünk nem volt megfelelő a nagyon jó erőkből álló németekkel szemben. A második félidőben gyorsabbá vált a játékunk, és bár a vereség miatt természetesen csalódott vagyok, annak örülök, hogy csapatunk megmutatta a karakterét és megmutatta, hogyan tud küzdeni."

A németek legeredményesebb játékosa Uwe Gensheimer volt, aki 15 lövésből 13 gólt ért el. Csapattársai közül Kai Hafner hétszer, Patrick Groetzki pedig négyszer talált be. Silvio Heinevetter kapus 38 lövésből 15-öt megfogott, vagyis 39 százalékos hatékonysággal védett.

A magyar válogatott következő ellenfele az Európa-bajnoki bronzérmes horvát csapat lesz szombaton 20.45-től.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.