szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az új, Karolina úti telephelyen a hírek szerint nincs még megfelelő szigetelés a röntgen működtetéséhez, a sebészeti ellátást pedig a Semmelweis Egyetem Üllői úti klinikáján végzik most.

Csaknem nyolc hónappal a megadott júniusi határidő után még mindig nem sikerült véglegesen átköltöznie az Országos Sportegészségügyi Intézetnek, vagyis a Sportkórháznak az új, Karolina úti telephelyére, ráadásul az új épületben továbbra sincs röntgen. Így a szakellátásra érkező betegeket, sportolókat egy másik szolgáltatóhoz irányítják, ha ilyen vizsgálatra van szükség – írja a hétfői Magyar Nemzet.

A kórház a Testnevelési Egyetem terjeszkedése miatt költözik. A lapnak egy sportkórházi dolgozó azt mondta: már augusztus óta ígérik, hogy elkészül a munka, és lesz röntgen, de nem történt előrelépés. A probléma egyik forrása állítólag az, hogy nem tudtak egyelőre megfelelő szigetelést készíteni. Pedig nagyon fontos, hogy a folyosón várakozókat ne érje sugárzás.

Nem csak a röntgen hiánya okoz bosszúságot a dolgozóknak és a betegeknek, a sebészet sem tudott még a Karolina úti telephelyre költözni. A Semmelweis Egyetem Üllői úti klinikáján végzik ezért most a Sportkórház sebészeti ellátását, műtéteket. A lap forrása szerint havi egymillió forint körüli összeget fizethet a Sportkórház azért, hogy ott műthessék a betegeket, és március végéig még biztosan az Üllői úton lesznek a hasonló beavatkozások.

Az egyetemnél is érdeklődtek arról, mennyit fizet a kórház azért, hogy ott végzik a műtéteket, és ez várhatóan meddig marad így. Azt válaszolták: az Országos Sportegészségügyi Intézet csaknem 1320 négyzetméter területű ingatlant használ a Külső Klinikai Tömbben (Üllői út 78.). Bérleti díjat nem fizetnek, de az ingatlanrészt az üzemeltetési, állagmegóvási költségek és a közüzemi szolgáltatási díjak arányos részének megfizetése mellett kapták meg, átmeneti használatra. Pontos összeget azonban nem közölt az intézmény.

A Sportkórházat is megkérdezték, várhatóan meddig nem lesz sebészeti ellátás a Karolina úton, mennyit fizetnek az SE-nek, és pontosan hol végzik a röntgenvizsgálatokat, de erre nem válaszoltak. Mindössze annyit közöltek: a Sportkórház fejlesztésével cél egy az eddiginél magasabb színvonalú rendszer kialakítása, a sportegészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés megkönnyítése.

A cikkben megjegyezték, hogy a rövid válaszlevelet Soós Ágnes főigazgató főorvosként írta alá. Pedig tavaly júliusban még arról szóltak a hírek, hogy a Sportkórház júniusra tervezett költözésének késlekedése nem marad következmények nélkül, és Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyi államtitkár bejelentette: távozik hivatalából Soós Ágnes.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!