A magyar válogatott gyenge játékkal 6-0-ra kikapott Szlovéniától a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokságon. Ezzel eldőlt, hogy biztosan nem harcolhatja ki a feljutást a világelitbe, sőt a bennmaradásért kell harcolnia.

Az első harmadban távoli lövéssel szereztek vezetést a szlovénok, akiket korábban még nem győzött le világbajnokságon magyar válogatott. A második játékrészben 2:17 perc alatt Jan Drozg duplázott az ellenfélnél, majd a fehérvári Anze Kuralt is betalált. A záró felvonásban még eredményes volt a szlovénok csapatkapitánya és legnagyobb sztárja, Anze Kopitar, majd szlovén emberhátrányban az újpesti Andrej Hebar állította be a végeredményt.

Az utolsó forduló előtt egy győzelemmel és három vereséggel áll a magyar csapat, amelynek így a bennmaradásért kell küzdenie.

A válogatott vasárnap 15.30-tól a házigazda kazahok ellen zárja a vb-t. Az első két helyezett játszhat majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó pedig kiesik a divízió I/B-be.

(Nyitókép: Magyar Jégkorong-szövetség / Mudra László)

Megvan az első magyar győzelem a hokivébén

A magyar válogatott két vesztes mérkőzés után 4-1-re nyert Litvánia ellen, ezzel nagy lépést tett a bennmaradás felé a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokságon.