Csakúgy, mint a Európa Liga döntőjében (Chelsea-Arsenal 4:1), a Bajnokok Ligájában is két angol csapat küzdött a trófeáért. A Liverpool győzött.

A Liverpool FC és a Tottenham Hotspur hazája bajnokságában a második és a negyedik helyen végzett, a kontinens legrangosabb fociversenyében hol könnyedén, hol szerencsével és néhány parádés meccsel jutott a döntőig.

A BL-ben utoljára 11 éve volt angol házidöntő akkor 11-esekkel nyert a Manchester United a Chelsea ellen. Most a Liverpool mellett szól a BL-rutin, ötször nyerte meg a kupát (ebből hármat még a BEK-korszakban). A Tottenham először játszhat BL-döntőt, viszont az elődöntőben az Ajax elleni páratlan fordítással megmutatta, hogy most tényleg bármire képes.

A mérkőzést az Atletico Madrid kevesebb mint két éve átadott stadionjában, a Wanda Metropolitanóban játszották.

A drukkerek egész nap hangoltak a meccsre Madridban:
©
©

Kezdőcsapatok:

Tottenham Hotspur: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Sissoko, Winks - Alli, Eriksen, Szon - Kane

FC Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Mane, Salah, Firmino

Eldőlt tehát, hogy a sokáig sérüléssel bajlódó Harry Kane kezdőként kap lehetőséget a Tottenham Hotspurben az FC Liverpool ellen 21 órakor kezdődő labdarúgó Bajnokok Ligája döntőben. Az angol válogatott csatár, a tavalyi világbajnokság gólkirálya április 9. óta nem lépett pályára.

1. perc: Alighogy elkezdődött a meccs, Sissoko kezezésért tizenegyest kap a Liverpool. A bíró nem is videózik.

Kikockázva így néz ki az ominózus jelenet:

2. perc: Salah belövi a büntetőt, 1:0-ra vezet a Liverpool.

©

18. perc: Egy nő beszalad a pályára, hamar kivezetik a pályáról, folytatódhat a játék.

23. perc: Salah elől Rose-nak sikerül tisztáznia a Tottenham ötösénél egy veszélyes beadás után.

25. perc: Trippier-t arcon ütik a labdáért folyó küzdelemben, de nem súlyos az eset, a bíró figyelmeztet, de lapot nem ad.

28. perc: Szon kap ígéretes hosszú indítást, de lesen volt.

38. perc: Robertson 16-oson kívülről megeresztett nagyon erős lövését bravúrral tolja kapu fölé Lloris.

39. perc: Vertonghent kell ápolni, de aztán folytatja a játékot.

45+1. perc: Eriksen lőhet ígéretes helyzetben, de nagyon fölé megy. A Tottenhamnek még nincs kapura lövése.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: A Tottenham kezdte a második félidőt.

54. perc: Veszélyes beadás után tisztáz Lloris a Liverpool csatárok elől.

57. perc: A Tottenham is rákapcsolt, de Alli lövését blokkolták a védők.

58. perc: Firmino helyére Origi, a Pool elődöntőjének hőse áll be.

63. perc: A Liverpool ismét cserél, Millner jön Wijnaldum helyett.

67. perc: Winks helyett Lucas Moura áll be a Tottenhambe. Az elődöntőben mesterhármassal gyakorlatilag ő juttatta tovább csapatát.

68. perc: Óriási helyzet a Liverpool előtt, Millner lőtt alig mellé.

70. perc: Nem mondhatók átütőnek a Spurs támadásai, 6 kísérletből egy sem találta el a kaput.

72. perc: Újabb hatalmas Pool-helyzet, de Salah beadása nem jut el Manéig.

74. perc: Megvan a Tottenham első - ám harmat gyenge - kapura lövése, Allisonnak ez nem okoz gondot.

75. perc: Sissoko helyett Dier jön.

76. perc: Szon harcol ki jó helyzetet, de az utolsó pillanatban Van Dijk ment.

77. perc: egy nem túl jó beadást Alli fejelhetett az ötösön, de fölé ment.

79. perc: villámgyorsan kétszer is menteni kell Alissonak, először Szon lövését, aztán Lucas Mouráét.

82. perc: Tottenham-csere. Llorente jön.

84. perc: Rose-t rúgta meg Millner, 11-est reklamált a Tottenham, de nem volt az.

85. perc: Eriksen jó szabdrúgását menti Allison.

86. perc: Egy szöglet után jött a Tottenham talán legnagyobb helyzete, de Alli lesen volt.

87. perc: Origi lő gólt, 2:0 a Liverpoolnak, ezzel eldőlni látszik a meccs.

89. perc: Mané helyett Joe Gomez jön a Liverpoolba.

95. perc: Vége, megszületett a Liverpool hatodik győzelme a legrangosabb európai kupában.

MTI / hvg.hu Sport

Elárulta a siker titkát a Chelsea edzője

Maurizio Sarri a labdarúgó-Európa-liga bakui döntőjének szünetében több bátorságot kért játékosaitól, akik a gól nélküli első félidőt követően 4-1-re legyőzték az Arsenalt.