MTI / hvg.hu

Két szettben ütötte ki spanyol ellenfelét a legjobb 16 közé jutásért.

Fucsovics Márton két szettben, 7-6, 6-4-re legyőzte a spanyol Jaume Munart a stuttgarti férfi tenisztorna első fordulójában. A világranglistán 52. helyezett magyar teniszező ezzel a legjobb 16 közé került a 754 540 euró összdíjazású versenyen.

A következő körben a negyedik kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilivel találkozik. Ellenfelével negyedszer csap össze idén Fucsovics, eddig két győzelem és egy vereség a mérlege 2019-ben.

A német füvespályás torna legnagyobb esélyesei a Roland Garroson negyeddöntős, első és második kiemelt Alexander Zverev és Karen Hacsanov.