A háromszoros olimpiai bajnok erősen kezdett a Mare Nostrum sorozat befejező versenyén.

Barcelonában, a kétnapos nagymedencés viadalon a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú először 400 méter vegyesen győzött 4:32.52-vel, ami a világ idei legjobbja.

Nem sokkal később 100 méter pillangón szezonbeli eddigi legjobbját (58.68) közel egy másodperccel megjavítva 57.80 másodperces eredménnyel nyert.

Női 1500 méter gyorson Kapás Boglárka 16:15.18 perccel harmadikként csapott célba, míg Milák Kristóf ezúttal 400 méter gyorson próbálta ki magát és 3:51.10-el az ötödik lett.

A sorozat az elmúlt hétvégén Monte-Carlóban kezdődött, majd a hét közben a franciaországi Canet-en-Roussillon városában folytatódott.

Hosszú és Késely hozta az aranyat

Hosszú Katinka és Késely Ajna révén két aranyat nyertek a magyar versenyzők szerdán az úszó Mare Nostrum-sorozat második állomásán, a franciaországi Canet-en-Roussillonban.

Horn Andrea Sport

Hosszú Katinka: Most már magammal is kezdek jóban lenni

Harmincéves lett Hosszú Katinka, akinek nem a kerek évfordulón, hanem egy évvel korábban hozta úgy az élet, hogy megvizsgálja, hol is tart. A robotból, aki nemrég még mindent az úszásban kitűzött céljainak rendelt alá, mostanra a munka és a magánélet egyensúlyát kereső sportoló lett, aki a jövő évi tokiói olimpia után sem tervez felhagyni a versenyzéssel.

IMF: Nyugdíjkorhatár-emelésre és bevándorlásra lesz szükség