hvg.hu/MTI

A selejtezők utolsó meccsén Olaszországot győzte le Magyarország, így 6 meccsen 5 győzelem, 1 döntetlen lett a mérleg.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 32-29-re legyőzte Olaszország csapatát az Európa-bajnoki selejtezősorozat utolsó fordulójában, Kecskeméten.

Az már szerdán, a szlovákiai győzelemmel eldőlt, hogy a magyarok csoportelsőként kijutottak a jövő januári osztrák, norvég és svéd közös rendezésű, 24 csapatos kontinenstornára.

Jól kezdtek a hazaiak, majd 6-2 után felzárkózott az olasz válogatott, és a szünetig remekül tartotta magát. A magyarok nem tudtak kellő hatékonysággal védekezni, emiatt a szünetben a vártnál kisebb különbséggel, 16-14-re vezettek. A második félidő elején egy 5-1-es sorozattal átvették a vezetést a továbbjutásért küzdő olaszok, mert ekkor már a házigazdák támadójátéka is akadozott. Az utolsó negyedórában Borbély Ádám védéseire alapozva, Juhász Ádám irányításával összeszedte magát a magyar csapat, és végül nagy nehézségek árán sikerült megnyernie a mérkőzést.

A csoport másik meccsén Oroszország-Szlovákia 30-20, így a csoportelső Magyarország 11 ponttal, a második Oroszország 9 ponttal, Olaszország 4 pontot szerzett, Szlovákia pedig 0 ponttal zárt.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását június 28-án sorsolják ki Bécsben.