A háromszoros olimpia bajnok nyerte a magyarok csatáját Sencsenben.

Győzött Hosszú Katinka 200 méter pillangón a kínai Sencsenben, az Úszó Bajnokok Sorozata első állomásának szerdai versenynapján. A háromszoros olimpiai bajnok 2:07.68-as ideje 53 századdal volt jobb, mint Szilágyi Liliána eredménye, akit jelenleg Hosszú korábbi edző-férje, Shane Tusup. A harmadik a szám aktuális világbajnoka, Kapás Boglárka lett, ő 1.78-cal kapott ki a győztestől.

Hosszú nem sokkal később 100 méter háton volt érdekelt, ahol 1:03.24-gyes idővel a negyedik lett, aztán 2:10.42-vel nyert 200 méter vegyesen, végül 2:06.30-cal negyedikként csapott a célba 200 méter gyorson.

A világbajnoki hetedik Telegdy Ádám 1:59.15 perces idővel második lett 200 méter háton, Kozma Dominik 400 méter gyorson 3:57.91-gyel negyedikként végzett.

A második nap zárásaként 4x100 méteres vegyes vegyesváltót rendeztek nemzetközi csapatok részvételével. A győztes négyesnek tagja volt Késely Ajna, a második helyezettének pedig Kenderesi Tamás.

Az 1,2 millió dollár összdíjazású eseményre – amelynek második állomását a hétvégén Pekingben rendezik – a FINA hívja meg a sportág legjobbjait. A 41 férfi és 29 női versenyző összesen 59 olimpiai és 163 világbajnoki éremmel büszkélkedhet. A nagymedencés viadalon nem rendeznek előfutamokat, számonként mindössze négyen indulnak, az első helyezett 10 ezer, a második 8 ezer, a harmadik 6 ezer, a negyedik 5 ezer dollárral gazdagodik.

Horn Andrea Sport

Keresik az úszás jövőjét, vajon tényleg az ISL lesz az?

DJ pörgeti a lemezeket a rajtkövek mögött, fények cikáznak a medencetérben, a négy versengő csapat kiabálva, mutogatva űzi-hajtja azokat a tagjait, akik a vízben a minél jobb helyezésekért tempóznak két napon át, kétszer két órában. Nem így képzeljük el az átlagos nemzetközi úszóversenyeket, ugye?