Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Németh András
Szerzőnk

Németh András

Németh András Világ

Erdogan a kicsit sem barátságos arcát mutatja Albánia felé

Évek óta rontja Törökország és Albánia viszonyát, hogy Ankara azzal vádolja a balkáni országot, hogy ott megvetették a lábukat a 2016-os törökországi puccskísérlet állítólagos kitervelőjét, Fethullah Gülent támogató aktivisták. Gülen emberei valóban ott vannak Albániában, de éppen Erdogan miatt.

Németh András Világ

Legyőzheti-e a bukott kormányfő az elnököt?

Ahogy Románia befordul a november 10-i államfőválasztás célegyenesébe, csökken a különbség a jelöltek támogatása között. Az utóbbi napok nyertese a nem sokkal korábban leváltott Viorica Dancila ex-kormányfő, ám az élen még mindig a hivatalban lévő államfő, Klaus Johannis áll. Indul az RMDSZ-elnök Kelemen Hunor is, ő leginkább pártja programját kívánja ismertetni.

Németh András Itthon

Putyin Budapesten: a nagy druzsba tovább él

Régi szövetségesként tárgyalt Budapesten Orbán Viktor miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz államfő, úgy tűnik, a két illiberális állam mindenben azonos álláspontot képvisel. A tárgyalás után nyolc megállapodást írtak alá, a jelek szerint kőolaj-, gáz- és atomfronton is minden rendben van. A kétoldalú kapcsolatok egyébként nem a Fidesz kormányzása idején javultak meg, már a szocialista kormányfők is rendszeresen találkoztak a 2000 óta hatalmon levő Putyinnal. Igaz, 2010 előtt Oroszország nemzetközi megítélését nem rontotta a Krím bekebelezése, illetve az orosz titkosszolgálat által elkövetett több külföldi merénylet.

Németh András Világ

Elönti a focistadionokat rasszizmus, és nem találjuk az ellenszerét

Egyre több a rasszista incidens a labdarúgásban, s nem csak a több tízezer ember előtt játszott meccseken jön elő már szinte kötelezően a majmozás, a huhogás, a cigányozás, a románozás, vagy éppen a magyarozás, hanem a sokadik osztályú bajnoki meccseken is. Az ugyan igaz, hogy a pályák melletti rasszizmus alapvetően társadalmi probléma, ám a sportvezetőknek, illetve labdarúgó szövetségeknek többet kellene tenniük, hogy a mérkőzések ne mások gyalázásról, hanem a fociról szóljanak.

Németh András Világ

Így halt meg az Iszlám Állam véreskezű vezetője

A szíriai-török határ közelében lévő Idlib tartományban halt meg Abu Bakra al-Bagdadi, az Iszlám Állam (IS) alapítója és elsőszámú vezetője. Az első jelentések szerint az amerikai és kurd erők rajtaütöttek a Barisa nevű településen bujkáló terroristavezéren, s a mikor al-Bagdadi látta, hogy nincs esélye a menekvésre, felrobbantotta a testén lévő robbanómellényt. Állítólag felesége és több gyermeke is életét vesztette. Trump szerint gyáván halt meg.

Németh András Világ

Kitették Franco tábornokot a díszsírhelyéről

Kiemelték a Spanyolországot 1975-ös haláláig kormányzó Franco tábornok földi maradványait az „Elesettek völgyében” lévő mauzóleumából, s a diktátor koporsóját a madridi Mingorrubio temetőbe vitték át. A szocialista kormányzat által beígért exhumálás megosztja a spanyolokat, de többen vannak, akik helyeslik a döntést.

Németh András Világ

A hülye poén visszanyal: Justin Trudeau zuhanása

A Liberális Párt élén álló Justin Trudeau megnyerte ugyan a hétfői kanadai parlamenti választást, ám ezúttal elmaradt a négy évvel ezelőtti nagyarányú győzelem: a legendás hírű egykori miniszterelnök, Pierre Elliott Trudeau fia most legfeljebb kisebbségi kormányt alakíthat. Az előzetes eredmények szerint a „királycsináló” a baloldali NDP lehet.

Németh András Világ

Nem egyszerű a helyzet Romániában, sűrűsödnek Orban gondjai

Klaus Iohannis román államfő az eddig ellenzékben lévő jobbközép Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőjét, Ludovic Orbant kérte fel kormányalakításra. Bár Orban a november 10-ei elnökválasztásra készülő államfő szövetségesének tekinthető, a kormányalakítás nem lesz könnyű. Közben még a Tarom légitársaság kis bekerült a politikába.

Németh András Kult

Mit ér a Nobel-díjas író, ha nem veszi észre a népirtást?

A lengyel Olga Tokarczuk mellett egy osztrák író, Peter Handke kapta meg az idén az irodalmi Nobel-díjat. Bár Handke kvalitásait senki sem vonja kétségbe, az sokakat felháborított, hogy az író többször is tiszteletéről biztosította a háborús bűnök elkövetése miatt bíróság előtt álló Szlobodan Milosevicset, majd, amikor a hatalmától megfosztott jugoszláv elnök meghalt, Handke búcsúbeszédet mondott a hazáját diktátori eszközökkel kormányzó politikus sírja mellett.

1
57 58 59 60 61
72