Nagy gáz lehet a Fülöp-szigeteken, ha ilyen elnököt választottak
A kimondhatatlant is kimondja Rodrigo Duterte, a Fülöp-szigeteki elnökválasztás valószínű győztese. Például százezer bűnöző meggyilkolását ígéri. Nem biztos, hogy tréfálkozik.
A kimondhatatlant is kimondja Rodrigo Duterte, a Fülöp-szigeteki elnökválasztás valószínű győztese. Például százezer bűnöző meggyilkolását ígéri. Nem biztos, hogy tréfálkozik.
Kaliforniában júniusban lép életbe a segítséggel elkövetett öngyilkosságot engedélyező törvény. Kanadában is készült egy hasonló javaslat. Magyarországon csökken az eutanázia támogatottsága.
A már 22 évesen sakkvilágbajnok Kaszparov egy évtizede vonult vissza a versenyzéstől, hogy figyelmét a Putyin-rezsim elleni küzdelemre összpontosíthassa. A gyenge Nyugaton most túl sok a Putyin-párti lobbista, sajnos a magyaroknál is található jó néhány - mondta a HVG-nek.
Kevesen vannak, akik nagyobb felelősséggel tartoznak a délszláv térség lángba borításáért, mint Vojiszlav Seselj, akit felmentett a Nemzetközi Törvényszék.
A hágai Nemzetközi Törvényszék (NT) felmentette a háborús bűnök elkövetésével vádolt Vojiszlav Seseljt, ám a szélsőséges szerb nacionalista politikus már az ítélet előtt diadalt aratott a volt Jugoszlávia területén elkövetett háborús bűncselekményeket kivizsgáló ENSZ-testület ellen. A rákbetegsége miatt Szerbiába hazaengedett Seselj ugyanis már egy éve otthon kezelteti magát, s annak ellenére sem tért vissza Hágába, hogy erre többször is utasította őt az NT. A jövőben a magát csetnik vajdának nevező pártvezér e helyett folytatni fogja uszító politikáját.
Nem csupán Magyarországon próbálkoznak a második világháború idején aktív rasszista és antiszemita közéleti személyek rehabilitálásával.
Több tízezer menekült zsúfolódott össze Görögországban, s úgy tűnik, a Nyugat-Európa felé tartó migránsok Albánián és Koszovón vagy Montenegrón keresztül próbálják meg kikerülni a görög–macedón határzárat.
Hatósági packázásnak tartják a görög–macedón határnál feltorlódott menekültek azt, hogy nem engedik őket tovább Nyugat-Európába. Többen emiatt már próbálnak más útvonalat választani, Albánia például már készülhet a nagyobb menekültáradat fogadására. Helyszíni riportunk a görög–macedón határról.
A kijevi politikai elit élő tévéadásban bizonyította be, hogy képtelen hatékonyan irányítani a súlyos gazdasági és politikai válságban lévő országot.
Orbán Viktor hálás azért, hogy Oroszországgal meg tudtuk hosszabbítani a gázszerződést, és szerinte azt is egyre több ország ismeri fel, hogy nem kellene automatikusan meghosszabbítani az oroszok elleni uniós szankciókat. Putyin azt mondta, beszéltek a magyar cégek részvételéről az orosz focivébé infrastrukturális beruházásaiban.
Dmitrij Medvegyev orosz kormányfő kimondta, ami egyre nyilvánvalóbbnak tűnik: megkezdődött a Moszkva és a Nyugat közötti új hidegháború.
Soha nem találkozott négyszemközt a katolikus és a jelenlegi legnagyobb ortodox egyház, az orosz vezetője, pénteken azonban ez megtörténik. Ferenc pápa és Kirill orosz pátriárka megbeszélésének helyszíne is jelképes: a havannai reptér tranzitvárójában ülnek le – mert az semleges terület. Az esemény erejét a létrejötte adja, áttörés nem várható.
Gyorsan változik a migránsválság megítélése Észak-Európában, ahol korábban szívesen fogadták be a menekülők százezreit.
Vlagyimir Putyin orosz államfő most is büszke arra, hogy bár szétesett a Szovjetunió és a Szovjetunió Kommunista Pártja, de ő még mindig tudja, hol van a régi párttagkönyve. Amikor azonban nem ezen elmélkedik, éppen azon dolgozik, hogy az oroszok a patriotizmusban elmerülve ne vegyék észre, miként romlik napról napra a gazdasági helyzetük. De ha még ez sem lenne elég: már a cári család hazatérésének útját egyengetik. Hogy ez miként fér össze a kommunizmussal? Nem számít.
Előrelátó volt Ilham Aliyev azeri államfő, aki a gazdasági fellendülés éveiben börtönbe záratta a vezető ellenzékieket. Most, válság idején, a klánokkal gyűlhet meg a baja.
A kiadások csökkentésével és sürgős privatizációval próbálja kezelni Oroszország válságát Vlagyimir Putyin államfő. Amikor az 1980-as évek végén zuhant az olajár, az a Szovjetunió széteséséhez vezetett.
Az orosz titkosrendőrségtől, az FSZB-től kiugrott Alekszandr Litvinyeko 2006-os meggyilkolását valószínűleg Vlagyimir Putyin orosz államfő hagyta jóvá – ezt állapította meg az ügyet vizsgáló brit vizsgálat.
A cégek és államok elképzelhetetlen mennyiségű adatot gyűjthetnek az emberekről. Az ellenőrzött adatkezelési gyakorlat dacára hatalmas a kísértés a jogsértésre.
Választásokat követelő, de a NATO-tagságot ellenző tüntetések is sorjáznak Montenegróban.
Újabb mélypontra süllyedtek Kijev és Moszkva kapcsolatai, miután életbe lépett az Ukrajna és EU közötti társulási egyezmény.