Cirill és magol – 30 éve szabadultunk fel a kötelező orosztanulás alól
Egész nemzedékek nem sajátították el az orosz nyelvet nyolc év alatt sem. A kötelező orosztanulás az elnyomás szimbóluma lett, eltörlése a politikai követelések élén szerepelt.
Egész nemzedékek nem sajátították el az orosz nyelvet nyolc év alatt sem. A kötelező orosztanulás az elnyomás szimbóluma lett, eltörlése a politikai követelések élén szerepelt.
Erős a Kádár-korszak iránti nosztalgia az oktatási kormányzatban, a legújabb köznevelési törvénytervezet további központosítást vetít előre.
Lassan kilencedik éve nem tudja a Fidesz, mit is kezdjen az iskolákkal, hogyan alakítsa át az oktatás tartalmát, tartsa meg a tanárokat és a diákokat.
Irreális terveket szőnek kormánykörökben, hogyan kerüljön a magyar felsőoktatás a nemzetközi élmezőnybe. A kabinet a számokkal trükközne a jobb rangsorhelyezésekért.
Százával fordulnak elő török jövevényszavak a magyar nyelvben. Ám a kormányfő hirtelen támadt ötletével szemben a nyelvészek abban egyetértenek: a magyar a finnugor nyelvcsaládhoz tartozik.
Az alkotmányos jogállam leépítését próbálja Orbán Viktor megideologizálni, amikor a liberális demokrácia végéről elmélkedik.
Közel két évtizedbe telt, mire megoldották a kilencvenes évek legnagyobb port felvert bűnügyeinek a rejtélyét, ám továbbra is maradtak sötét foltok az alvilág akkori szerveződésének körülményeiben, rendőri, titkosszolgálati, ukrán és orosz kapcsolataiban.
Nemcsak a civil szervezetek vegzálása és a gyülekezési jog szűkítése a célja az alaptörvény módosításának, hanem „a keresztény kultúra védelme” is.
Kevesebb a politikus az államtitkárok között, az viszont indokolatlannak látszik, miért van Orbánnak ilyen sok államtitkárságra szüksége.
Hogy kitől, azt nem tudjuk, de szövetségesek nélkül akarja megvédeni Magyarországot Orbán Viktor miniszterelnök, s erre készítené fel a honvédséget is.
Levonták a tanulságot a Fidesz vezetői a negyedszázada nyélbe ütött székházeladásból. Mindenekelőtt arra jöttek rá, hogy mennyire egyszerű a hatalomban lévőknek állami pénzeket magáncélra átcsatornázni. A módszert ma már gátlástalanul, rendszerszinten űzik.
A 2011-ben elkezdett átalakítást azzal indokolták, hogy csökkenti majd a különbségeket a városokban, illetve községekben élő diákok teljesítménye között. Na, ez a különbség azóta éppenséggel nőtt.
A tavaszi választásokig biztos nem kell kiterítenie kártyáit, de később ezt nem spórolhatja meg. Ha pedig beindul a reform, gyorsan kiderülhet, hogy az unión „kívül nincs élet, s ha van élet, az nem olyan”.
Az ellenzéki képviselőknek nem csak a szemléltetőeszközök használatát tiltotta meg, más alapvető jogaikat is nyesegeti Kövér László házelnök.
A CEU mellett más intézményeket is ellehetetleníthet az Oktatási Hivatal. A francia diplomát kínáló Visart és Mod’art iskolák vezetője szerint a hivatal nem ismeri a francia felsőoktatási rendszert. Interjú Tömpe Zoltánnal.