A mai 50 év feletti generációnak legalább egy idegen nyelvet biztosan kellene beszélnie: az oroszt. Sokakban mégis szinte csak néhány jellegzetes szó, szófordulat, köztük az óra eleji osztálylétszámról szóló bemagolt szöveg maradt meg. Pedig 1989-ig mindenkit legalább négy évig, a korosztály középiskolát is végzett harmadát pedig nyolc évig gyötörték a kötelező orosszal. Azok a kevesek, akik egyetemre mentek, még ott is küzdhettek vele. Jóllehet ennyi idő alatt legalább egy középfokú nyelvvizsgát meg lehetett volna szerezni, kevesen jutottak el idáig. A magyarázat aligha lehet más, mint politikai természetű: kényszerként elfogadták a diákok, hogy ez is része a tantervnek, de olyan erős volt bennük a belső ellenállás, hogy nem fektettek energiát az elsajátításába.
-
2019.07.02 - 10:00
-
2019.07.02 - 10:00
-
7 perc
Cirill és magol – 30 éve szabadultunk fel a kötelező orosztanulás alól
Egész nemzedékek nem sajátították el az orosz nyelvet nyolc év alatt sem. A kötelező orosztanulás az elnyomás szimbóluma lett, eltörlése a politikai követelések élén szerepelt.

Érdemes lehet olyankor is a dugóban maradni, ha a navigációs rendszer alternatív útvonalat ajánl?
A Google Térkép, a Waze és más alkalmazások arra hivatottak, hogy megkönnyítsék a közlekedést, néha azonban maguk okozzák a káoszt az utakon. Egy szakértő elmagyarázza, mely helyzetekben érdemes a sofőröknek inkább a megérzéseikre hallgatniuk.
A Pride szervezője a francia nagykövet jelenlétében szembesítette Navracsicsot azzal, hogy nem ismeri az általa is megszavazott gyülekezési törvényt
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.