A sötét lelkű hiphopmogul partijain fehér volt a kötelező viselet
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Nem olyan nagy baj, ha nincs web-elérésünk, vannak ugyanis olyan szolgáltatások...
Nem olyan nagy baj, ha nincs web-elérésünk, vannak ugyanis olyan szolgáltatások, amelyeknek köszönhetően olykor egy-egy e-mail elküldésével is elérhetünk internetes oldalakat, feltölthetünk és konvertálhatunk állományokat. Az alábbiakban bemutatunk néhány lehetőséget, és arra bíztatjuk olvasóinkat, hogy ha találkoztak már hasonlóval, kipróbálták és be is vált, akkor osszák meg velünk tapasztalataikat a cikk alján található kommentek között.
Kezdjük a talán legnépszerűbb fotómegosztó oldallal, a Flickrrel. Az, hogy képeket tudjunk feltölteni ide internet-elérés nélkül, feltételezi, hogy van már Flickr azonosítónk, illetve jelszavunk. Ha ennek birtokában vagyunk, akkor már csak lesz egy egyedi e-mail címre lesz szükségünk, amit itt kaphatunk meg. Ennek birtokában már bármikor küldhetünk e-mailt a …@photos.flickr.com e-mail címre (a pontok helyére a Flickr oldalon megadott e-mail címet kell beírni). A feltölteni kívánt képet a csatolmányba tegyük, a tárgy sorba a kép neve, a levéltörzsbe pedig a kép leírása kerüljön.
Ha angol nyelvű értelmező szótárra lenne hirtelen szükségünk, ugyancsak segítségül hívhatjuk elektronikus levelezésünket. Írjuk be a tárgy sorba a „define szó” kifejezést, ahol a szó természetesen angol nyelvű, és az, amelyik minket érdekel. Küldjük el a levelet a wsmith@wordsmith.org e-mail címre, és „postafordultával” visszakapjuk a szó magyarázatát.
Tegyük fel, hogy pdf állományt szeretnénk kreálni Office dokumentumunkból, és bár többféle, erre szakosodott online szolgáltatás is létezik, de mint mondtuk, nincs webelérésünk. Nos, ilyenkor nincs más dolgunk, mint küldeni egy e-mailt a pdf@koolwire.com címre (csatolva hozzá természetesen a dokumentumunkat), s néhány perc múlva elektronikus postafiókunkban landol a .pdf állomány.
Ugyanez fordítva is működik, tehát olyan esetekben, amikor mondjuk egy pdf állományt kaptunk valakitől, de nincsen hozzá pdf olvasónk. Ekkor ezt a pdf-et kell csatolnunk elektronikus levelünkhöz, amelynek a címzettje a pdf2txt@adobe.com lesz. Hasonlóan működik a pdf2html@adobe.com cím is, ekkor azonban – már az e-mail címből adódóan – html formátumban kapjuk meg az egykori pdf fájlt.
Végül egy olyan e-mail szolgáltatást mutatunk be, amelynek a segítségével internet nélkül is bekukkanthatunk kedvenc weboldalunk témái közé.
Küldjünk egy e-mailt a www@web2mail.com e-mail címre, és a tárgy mezőbe írjuk be a minket érdeklő weboldal URL-jét (pl. http://www.techline.hu). Küldjük el a levelet, majd kis idő múlva (nagyjából negyedórára számítsunk), a képernyőnkön látható, igaz, meglehetősen puritán formában, a weboldal tartalma.
Ha közelebbről is kíváncsiak vagyunk valamelyik cikkre, akkor kattintsunk rá, mire megjelenik egy újabb levelező ablak, ami már ki van töltve, azaz csak a Küldés gombra kell kattintanunk, s hamarosan már el is olvashatjuk a cikket.
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.