szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A futz.

A futz.me weboldal különleges szolgáltatással kedveskedik a regisztrálóknak: ha megtetszik valami a neten, minden eddiginél egyszerűbben elküldhetjük magunknak.

Elküldhetjük magunknak, ami megtetszik a neten

Mindehhez persze legelőször regisztrálnunk kell, ami mindössze a nevünk és az e-mail-címünk megadásából áll. Az előbbi akár álnév is lehet, ám az utóbbit, a szolgáltatás lényege miatt, érdemes pontosan megadnunk.

A következő lépésben felhasználónevet kell választanunk, de persze a Twitteren, illetve a Facebookon használt nevünket is megadhatjuk. Ha végeztünk a regisztrációval, máris igénybe vehetjük a szolgáltatást. Hogy ez konkrétan mit jelent? Tegyük fel, hogy kedvenc weboldalunkat, például a techline.hu-t nézegetjük. Az egyik cikk annyira megtetszik, hogy szeretnénk megőrizni magunknak, esetleg másnak is elküldeni. Ilyenkor általában elmentjük a böngészősorban található elérési utat, és például elküldjük maguknak e-mailben.

Nos, a futz.me ennél egyszerűbb módszert kínál: írjuk a böngészősorba a http:// elé: futz.me/felhasználói_név (ide értelemszerűen a regisztrációkor megadott felhasználónevünk kerül), s pillanatokon belül megérkezik e-mail-címünkre a link (előtte még megjelenik a futz.me ablaka, s arról tájékoztat, hogy sikeres volt a küldés). Ilyenkor már a tárgysorba is a link kerül, de ha ezt konkretizálni szeretnénk, hogy később is azonnal tudjuk, miről van szó, akkor az URL után a következőket kell írni: - tárgy (a „tárgy" helyére természetesen azt írunk, amit akarunk).

Ugyanezen az elven emlékeztetőt is küldhetünk magunknak: ha hirtelen eszünkbe jut valami fontos, azonnal elküldhetjük e-mailben magunknak, ekkor a böngésző sorba a már jól ismert futz.me/felhasználói név után be kell írnunk az üzenetünket, például: futz.me/felhasználói név otthon meg kell nézni a számlát!

Megérkezett az emlékeztető

Kombinálhatjuk is az emlékeztetőt a link küldéssel, azaz hosszabban is kommentálhatjuk a küldendő URL-t, ekkor így fog kinézni a böngészősor: futz.me/felhasználói_név ez a cikk a twitterről szól http://......

A szolgáltatással arra is van lehetőség, hogy mondjuk a munkahelyi számítógépünkről a lehető legegyszerűbben elküldjünk egy képet (vagy bármilyen egyéb fájlt) magunknak. Ekkor a már unalomig ismert futz.me/felhasználói név után a file: szót kell beírni, mire megnyílik egy böngészőablak.

Csak ki kell keresnünk a küldeni kívánt fájlt

Itt megkeressük a fájlt, amelyet tovább szeretnénk küldeni, rákattintunk, majd a Futz.me „böngészőablakában" a Send gombra klikkelünk, és pillanatok alatt megérkezik e-mailben a szóban forgó állomány.

Akár többeknek is küldhetünk ilyen módon linkeket, képeket, fájlokat, egyetlen feltétel van csupán: nekik is regisztrálniuk kell a Futz.me-n. Ilyenkor a böngészősorba a következőket kell írnunk: futz.me/felhasználói_név/barát1_neve/barát2_neve.

A Futz.me szolgáltatással még arra is van lehetőség, hogy rövid üzenetet küldjünk a Twitterre és a Facebookra (ilyenkor jön jól, ha az ottani felhasználónevünket adtuk meg), sőt még mobiltelefonra is lehet küldeni szövegeket, neten talált képeket, de sajnos a felsorolt és támogatott mobilszolgáltatók között a hazaiakat nem találtuk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

techline.hu Tech

Filmklasszikusok online és ingyen

A Classical Cinema Online újra megnyitotta képzeletbeli kapuit: új felülettel és új filmekkel várja a látogatókat.