szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Weboldalakat feltörnek (és fel is fognak), ebben nincsen semmi új.

Weboldalakat feltörnek (és fel is fognak), ebben nincsen semmi új. A mostani dologban inkább az a meglepő, hogy a hackerek egy ekkora méretű közösségi oldalt céloztak meg, és ráadásul sikerrel is jártak.

Egy barátokra, kapcsolatokra és közösségre építő oldal esetében azonban jóval nagyobb felhasználói bizalomvesztést okoz egy ilyen törés, mint mondjuk egy népszerű, nagy látogatottságú, ám mégis „corporate” weboldal esetében. Míg utóbbi cégeknek inkább anyagi káruk származik az ilyen támadásokból (például ha a Twitter most nyílt részvénytársaság lenne, kb. 2,1 százalékpontot esett volna a jegyzés, ez két nap alatt 1,65 milliárd dollár vesztség lett volna a cégnek).A Twitter azonban nem publikus részvénytársaság, így a kár mértéke jelen esetben nem anyagi, ellenben erkölcsi jellegű. Nem is kicsi.

 

Nicholas Economides professzor szerint (New York egyetem Business School): „…a közösségi oldalak ellen irányuló ilyen támadás gyakorlatilag az oldal fő és egyetlen funkcióját, a baráti üzenetek csereberélgetését teszi „védtelenné”, megbízhatatlanná a felhasználó szemében”. Ezzel a site jövőbeni sikeres működése és további növekedése kerülhet veszélybe, hiszen minden közösségi oldal (így a Twitter is) főleg a bizalomra épül. A Twitter ellen nem ez volt az első támadás, az óriási felhasználótábor kedvelt célponttá teszi a közösségi oldalt a hackerek szemében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!